Obserwuj w Google News

Tłum Polaków wita księcia Williama. Rozczulające nagranie z małą fanką

2 min. czytania
23.03.2023 17:51
Zareaguj Reakcja

Książę William jest w trakcie niezapowiedzianej wizyty w Polsce. Członka brytyjskiej rodziny królewskiej w Warszawie przywitała masa polskich fanów. Hitem sieci stało się nagranie, na którym William przyjmuje drobny prezent od małej dziewczynki.

tłum-polaków-wita-księcia-williama-rozczulające-nagranie-z-małą-fanką
fot. Michal Zebrowski/East News

Książę William przyleciał do Polski, co wywołało niemałą sensację, gdyż jego wizyta była utrzymana w tajemnicy. Następca brytyjskiego tronu odwiedził nasz kraj, by podziękować polskim i brytyjskim żołnierzom za wspólną służbę. Książę zdążył się już spotkać z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem, prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim oraz prezydentem Andrzejem Dudą. Złożył też kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza.

Na oficjalnym koncie księcia i księżnej Walii na Instagramie pojawił się specjalny post, w którym zwrócili się oni do Polaków. Kate i William podziękowali naszym rodakom za hojność i wsparcie okazane uciekającym przed wojną Ukraińcom. Książę udał się także na spotkanie z młodymi uchodźcami z Ukrainy w Hali Koszyki. Zanim jednak dotarł na miejsce, porozmawiał z polskimi fanami brytyjskiej rodziny królewskiej.

Redakcja poleca

Książę William przyjął prezent od polskiej dziewczynki. W Warszawie witały go tłumy

Wizyta księcia Williama w Polsce jest szczegółowo opisywana przez wszystkie media. Dziennikarze analizują każdy krok przyszłego monarchy. Pojawiają się głosy, że nie bez powodu najpierw spotkał się z Rafałem Trzaskowskim, a dopiero później z Andrzejem Dudą. Odnotowano także jego wizytę w lokalu przyjaznym społeczności LGBT+, co miało być wyrazem wsparcia dla atakowanych przez niektórych polityków osób nieheteronormatywnych.

Prawdziwe poruszenie wywołało jednak nagranie księcia, który został zaskoczony przez polskich fanów. Kiedy William miał udać się na spotkanie z uchodźcami z Ukrainy, na jego drodze pojawił się tłum Polaków pragnących spędzić choć chwilę z członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej. William prawie każdemu uścisnął dłoń i porozmawiał z kobietami trzymającymi transparent, na którym podziękowały mu za przyjazd do Polski.

Całe show skradła jednak mała dziewczynka, która wręczyła księciu bukiet żółtych tulipanów. Rozczulający moment skradł serca internautów. William oczywiście przyjął podarunek i podziękował fance, machając jej na pożegnanie.

książę-william-w-polsce-spotkanie-z-fanami (1)
fot. Michal Zebrowski/East News
książę-william-w-polsce-spotkanie-z-fanami (2)
fot. książę-william-w-polsce-spotkanie-z-fanami (2)
książę-william-w-polsce-spotkanie-z-fanami (3)
fot. Michal Zebrowski/East News
książę-william-w-polsce-spotkanie-z-fanami (4)
fot. Michal Zebrowski/East News