Obserwuj w Google News

Elżbieta Jaworowicz wyleci z TVP? Prezes jej nie lubi

2 min. czytania
23.02.2023 08:26
Zareaguj Reakcja

Elżbieta Jaworowicz to ikona Telewizji Polskiej. Od lat prowadzi program "Sprawa dla reportera", który z czasem zaczął cieszyć się złą sławą. Oprócz zarzutów o naginanie rzeczywistości i brak obiektywizmu Jaworowicz mierzyła się także z innymi problemami. Poza tym podobno nie cieszy się względami nowego prezesa TVP. Czy to początek końca jej kariery?

Elżbieta Jaworowicz wyleci z TVP? Prezes jej nie lubi
fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

W ostatnich latach widzowie zaczęli dostrzegać pewne niedociągnięcia i problematyczne aspekty programu "Sprawa dla reportera". Tym samym niegdysiejsza gwiazda TVP, Elżbieta Jaworowicz, w oczach niektórych zmieniła się w gospodynię sztampowego show, wykorzystującego problemy bohaterów do wywoływania krótkotrwałej sensacji. Być może decyzja o wstrzymaniu produkcji powinna zostać podjęta wiele lat temu. Parafrazując słynny cytat z "Batmana": albo odchodzisz jako bohater, albo żyjesz wystarczająco długo, by zostać czarnym charakterem.

Zobacz także: Elżbieta Jaworowicz i jej mężowie. Prowadząca „Sprawę dla reportera” dziś ma żałować jednej rzeczy

Problemy Elżbiety Jaworowicz

Lista problemów wizerunkowych Elżbiety Jaworowicz jest długa. W 2008 roku została wyróżniona Antynagrodą Dziennikarzy za reportaż o jednej z krakowskich kamienic. Rada Etyki Mediów dwukrotnie uznała, że Jaworowicz nie przestrzegała standardów dziennikarskich, a osoby, które uważają się za pokrzywdzone przez jej show, założyły Stowarzyszenie Stop Nierzetelni, mające stawać w ich obronie.

Jaworowicz kilkukrotnie stawała przed sądem, a następnie przepraszała tych, którzy czuli się poszkodowani przez publikowane materiały z jej udziałem. Jednak nie tylko z ofiarami swoich reportaży miała do czynienia w sądzie. W 2017 roku została pozwana przez dziennikarza Leszka Bubla. Mężczyzna zarzucił jej nierzetelność dziennikarską. Podczas ich spotkania Jaworowicz kopnęła Bubla, który następnie oskarżył ja o pobicie. Za to przewinienie zapłaciła 18 tysięcy złotych.

Z czasem "Sprawa dla reportera" zaczęła tracić widzów. Niskie wyniki oglądalności są dziś na tyle niepokojące, że zaczęto mówić o wstrzymaniu emisji programu.

Redakcja poleca

"Sprawa dla reportera" zniknie z TVP?

Pomponik sugeruje, że po odejściu Jacka Kurskiego, przyszłość programu Elżbiety Jaworowicz może stać pod znakiem zapytania. Nowy prezes ma nie być fanem jej programu, w związku z czym gwiazda utraciła swoją dawną pozycję. Czy to możliwe, że Elżbieta Jaworowicz zniknie z TVP?

Redakcja poleca

Źródła: RadioZET.pl/Pomponik.pl