Obserwuj w Google News

Sława Przybylska poświęciła się dla męża. "Jest załamana"

2 min. czytania
13.11.2022 10:40
Zareaguj Reakcja

Sława Przybylska zrezygnowała z kariery, by opiekować się chorym mężem. Jej poświęcenie, choć szlachetne, ma swoje konsekwencje. W rozmowie z Plejadą jej bratanek wyznał, że Przybylska zaczyna czuć się coraz gorzej.

Sława Przybylska poświęciła się dla męża. "Jest załamana"
fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

"Pamiętasz była jesień", "Miłość w Portofino" i "Gdzie są kwiaty" - tymi utworami Sława Przybylska zapisała się na kartach historii polskiej kultury. Schyłek XX wieku należał do niej. Jej piosenki znał prawie każdy, a zdarza się, że i dziś młodsze pokolenia wracają do jej twórczości.

Była piosenkarką, aktorką, gwiazdą, lecz przede wszystkim Sławą. Nigdy nie pozwoliła, by popularność ją zmieniła. Być może to właśnie ten pierwiastek szczerości, wierności ideałom, nakazał jej zawiesić działalność artystyczną i pomóc schorowanemu mężowi.

Zobacz także: Marek Kondrat zarabia fortunę. Zbił majątek na reklamach

Sława Przybylska opiekuje się ciężko chorym mężem

Sława Przybylska skończyła 91 lat, lecz jeszcze niedawno udawało jej się stanąć na scenie. Plany związane z występami pokrzyżowała ciężka choroba męża piosenkarki. W 2018 roku Jan Krzyżanowski doznał udaru, przez co wymaga stałej opieki. Początkowo mąż gwiazdy przebywał w zakładzie opiekuńczo-leczniczym, dziś jednak opieka nad nim to obowiązek Sławy Przybylskiej.

– Czuła się bardzo źle, jak był w ośrodku, dlatego podjęła decyzję, żeby go zabrać. Są razem, ale ona jest wyczerpana. Dlatego teraz szukam ośrodka blisko domu, żeby ona miała blisko do niego. Ona też czasem jest załamana, ale zabrała go z tej placówki, dlatego że wiedziała, że on psychicznie tam nie wytrzymuje – opowiadał w rozmowie z Plejadą bratanek artystki.

Ciężar odpowiedzialności, który dźwiga Przybylska sprawia, że piosenkarka nie może cieszyć się życiem w takim stopniu, jak dawniej.

– Ona uwielbia wyjeżdżać, ale ciężko jej jest teraz, bo Janek nie może wyjeżdżać. Lubiła spacerować, jeździć rowerem, a teraz ma na to bardzo mało czasu. Wolne chwile spędza na tym, żeby wypocząć. Cały swój czas poświęca mężowi, opiekuje się nim tłumaczył jej bratanek.

Jak widać Sława Przybylska jest gotowa na poświęcenie. Artystka udowadnia, ze pomimo swojego wieku ma jeszcze swoim bliskim wiele do zaoferowania.

Redakcja poleca

Źródła: RadioZET.pl, Plejada.pl