Obserwuj w Google News

Rozwód Cichopek i Hakiela jest nieważny? Tragiczne wieści dla Kurzajewskiego

3 min. czytania
30.01.2024 09:08

Od rozstania Katarzyny Cichopek i Marcina Hakiela minęły już blisko dwa lata. Para zakończyła swój związek po 17 latach małżeństwa, lecz okazuje się, że ustalenia sądu w ich sprawie mogą być nieważne. O co chodzi?

Rozwód Cichopek i Hakiela jest nieważny? Tragiczne wieści dla Kurzajewskiego
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Choć Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel spędzili ze sobą 17 lat, po ich związku zostało dziś jedynie wspomnienie. Para oficjalnie rozstała się w marcu 2022 roku, a w mediach społecznościowych opublikowała krótkie oświadczenie w tej sprawie.

Redakcja poleca

Mijają dwa lata od rozwodu Katarzyny Cichopek i Marcina Hakiela

Drodzy, podjęliśmy razem decyzję o rozstaniu. 17 lat za nami, wiele wspaniałych chwil, za które sobie dziękujemy. Mamy cudowne dzieci i ze względu na nie prosimy o uszanowanie naszej i ich prywatności” – mogliśmy przeczytać 11 marca 2022 roku.

Od tamtej pory w życiach tych dwoje sporo się zmieniło. Kasia związała się z  Maciejem Kurzajewskim, z którym – zdaniem co niektórych tabloidów i Pauliny Smaszcz – zaczęła romansować na kilka lat przed rozstaniem z Hakielem. Marcin natomiast nieraz opowiadał w mediach o okolicznościach ich rozstania. Tancerz wynajął prywatnych detektywów, którzy donieśli mu o zdradzie Cichopek.

Wiele wskazuje na to, że rozwodnicy nie utrzymują ze sobą zbyt dobrych kontaktów. Para wciąż wychowuje wspólnie dwójkę swoich dzieci, lecz w rozmowie z Patrykiem Wołoszem w podcaście RadiaZET.pl „Pogadamy, Zobaczymy”, Hakiel przyznał z żalem, że była żona donosi na niego mediom.

Kasia i Marcin wiodą obecnie szczęśliwe życie u boku swoich nowych partnerów. Media donoszą jednak, że taki stan rzeczy może nie utrzymać się zbyt długo. Wszystko to przez najnowszą uchwałę Sądu Najwyższego, który orzekł, że część rozwodów przeprowadzanych w poprzednich latach w Polsce może być nieważna.

Jak podaje „Fakt”, orzeczenie to dotyczy spraw niezakończonych do 3 lipca 2021 r., jak i wszczętych w okresie od 3 lipca 2021 roku do 14 kwietnia 2023 roku. Wyrok sądu ws. „rozwodów covidowych” może być uznany za nieważny, jeśli sprawa rozpatrywana była przez jednego sędziego i dwóch ławników.

Redakcja poleca

Rozwód Cichopek i Hakiela jest nieważny? Szokujące doniesienia

Cichopek i Hakiel uzyskali swój rozwód pod koniec sierpnia 2022 roku. Mec. Agnieszka Dębowska-Szymańska zaznacza jednak, że ich sprawa mogłaby ponownie trafić do sądu, gdy jedna ze stron – w ciągu 10 lat od uprawomocnienia się wyroku – zdecydowałaby się na złożenie wniosku. 

Nieważność może zostać stwierdzona przez sąd wyłącznie wtedy, gdy jedna ze stron wystąpi z wnioskiem o jej stwierdzenie. Gdy żadna ze stron nie złoży takiego wniosku, to sprawa jest zakończona. Natomiast gdyby jednak jedna ze stron zdecydowała się na taki ruch, postępowanie trzeba będzie powtórzyć niezależnie od tego, czy odbyło się na jednej rozprawie, czy trwało latami. Wystarczy, by skład orzekający rozwód był niezgodny z procedurą” – przekazała mecenas na łamach „Faktu”.

Czy Hakiel będzie chciał uprzykrzyć Cichopek związek z Maciejem Kurzajewskim i „odpłacić” się za „donoszenie mediom”? Możemy tylko gdybać. Tancerz w przeszłości zaznaczył już, że nie chce mieć z Katarzyną nic wspólnego i nie byłby w stanie dać jej drugiej szansy.

Źródło: Radio ZET/Fakt.pl

Nie przegap