Obserwuj w Google News

Koniec małżeństwa Agnieszki Litwin. Gwiazda Kabaretu Jurki potwierdziła rozwód

2 min. czytania
30.05.2023 10:26
Zareaguj Reakcja

Agnieszka Litwin z Kabaretu Jurki wyznała, że jest po rozwodzie. Artystka, która niedawno walczyła z rakiem piersi, potwierdziła, że nie jest już mężatką. Co ciekawe, rozwód odbył się jeszcze przed jej udziałem w "Tańcu z gwiazdami".

Agnieszka Litwin z Kabaretu Jurki się rozwiodła
fot. Gerard/Reporter/EAST NEWS

Agnieszka "Marylka" Litwin, do niedawna Sobańska, jest jedną z najpopularniejszych artystek kabaretowych w Polsce. Od lat występuje w zielonogórskim Kabarecie Jurki i tworzy z kolegą z grupy, Przemysławem "Saszą" Żejmo, sceniczne małżeństwo Lucyny i Mirka. Rzesze widzów pokochały ją także w roli Harriet Ferguson w improwizowanym serialu kabaretowym "Spadkobiercy".

Redakcja poleca

Agnieszka Litwin z Kabaretu Jurki jest po rozwodzie 

Do niedawna Agnieszka Litwin walczyła ze złośliwym rakiem piersi. Gdy udało jej się pokonać chorobę, wystąpiła w 13. edycji "Tańca z gwiazdami" w Polsacie. Już wtedy widzowie zauważyli, że gwiazda kabaretu nie posługuje się dwuczłonowym nazwiskiem Litwin-Sobańska, jak było wcześniej. W najnowszym wywiadzie aktorka wyjaśniła, że jakiś czas temu zakończyło się jej małżeństwo. 

Jestem po rozwodzie i jakby co, jestem wolna - wyznała w rozmowie z Pomponikiem.

Agnieszka Litwin przyznała, że bawiły ją publikacje, w których pisano o tym, jak bardzo mąż wspiera ją w tanecznym show. 51-latka podkreśla, że była już wówczas rozwiedziona, ale nie miała ochoty opowiadać o tym w mediach. W końcu postanowiła wyjaśnić sprawę raz na zawsze. - Oczywiście bardzo pozdrawiam mojego byłego męża, ale już nie jesteśmy małżeństwem - powiedziała. 

Kim był mąż Agnieszki Litwin z kabaretu Jurki?

Fani kabaretowej sceny z pewnością kojarzą Jarosława Marka Sobańskiego z Kabaretu Słuchajcie. W przeszłości w grupie występowali m.in. Jarosław Jaros, Katarzyna Piasecka, Tomasz Łupak i Janusz Pietruszka. Obecnie formacja nosi nazwę Kabaret Zachodni i nadal tworzy ją były mąż Agnieszki Litwin.

Jarosław Marek Sobański jest autorem skeczy i konferansjerem znanym z wielu przeglądów kabaretowych. W przeszłości występował z Kabaretem Ciach, prowadził także program rozrywkowy "Bombonierka" w TVN7. Zagrał Sakrobossa w komedii "Ryś". 

Agnieszka Litwin i Jarosław Marek Sobański mają ze sobą dwoje dzieci: Tolę i Antoniego. Do niedawna ich rozwód owiany był tajemnicą. Przyczyny rozstania nie są jasne, ale wygląda na to, że artyści rozeszli się w zgodzie i zachowują przyjazne relacje. 

Zobacz także: Rozróba na planie "Tańca z gwiazdami". Interweniowała ochrona [WIDEO]

EN_01131326_1483
fot. Piotr Matusewicz/East News
EN_01052706_0017
fot. MONKPRESS/East News
EN_01564660_0238
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS