Obserwuj w Google News

Quiz. Pamiętasz kultowe słodycze lat 90.? Uwaga, test przywołuje wspomnienia

1 min. czytania
20.11.2023 20:19
Zareaguj Reakcja

Gdy w latach 90. krajem zawładnął dziki kapitalizm, na rynku zaczęło pojawiać się coraz więcej nowości. Nie ominęło to oczywiście działu słodyczy, którego zasoby zaczęły się mocno poszerzać. Uwielbiane w PRL „Irysy” i czekolada „Jedyna” szybko poszły w odstawkę. Pamiętasz kultowe słodycze lat 90.?

Quiz. Pamiętasz kultowe słodycze lat 90.? Uwaga, test przywołuje wspomnienia
  • 8 pytań Rozpocznij quiz
fot. kadr z reklamy

Lata 90. w Polsce to niesamowicie ciekawy czas. Wyzwoleni z PRL-u Polacy zaczęli mieć większy nich dotychczas wybór. I dotykało to wielu aspektów życia – łącznie z tym tak podstawowym, jakim jest jedzenie. Na półkach, gdzie do tej pory stał ocet czy szary papier toaletowy zaczęły pojawiać się coraz to jaskrawsze produkty. Uwagę zaczęły przyciągać szczególnie słodycze. A przecież w PRL-u ich wybór był mocno ograniczony.

Słodycze lat 90. Pamiętasz te smaki?

W drugiej połowie lat 90. o smutnej i szarej Polsce Ludowej jakby już nikt nie pamiętał. Na ulicach rządziły dresy „szelesty” i jeansy Levis’a, a półki sklepowe uginały się od nadmiaru. Jedni ten czas kojarzą z Britney Spears, NYSNC i Spice Girls, inni z Radiohead, Bjork i Red Hot Chilli Peppers. Łączyło ich jednak jedno – smak kultowych już dziś słodkości. Pamiętasz, jakie słodycze jadło się w latach 90.? Sprawdź w naszym quizie.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap

logo Tu się dzieje