Obserwuj w Google News

Quiz. Dokończ piosenki Agnieszki Osieckiej. Pytanie numer 7 zagnie nawet wiernych fanów

2 min. czytania
Aktualizacja 23.11.2023
20.11.2023 14:52
Zareaguj Reakcja

Piosenki Agnieszki Osieckiej na stałe zapisały się w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Popularna poetka i autorka tekstów legendarnych utworów muzycznych tworzyła wersy, które do dziś łączą i poruszają całe pokolenia. Sprawdź, czy dobrze znasz twórczość Agnieszki Osieckiej. Dokończ fragmenty piosenek, które napisała!

Znasz te piosenki Agnieszki Osieckiej? Pytania zagną nawet wiernych fanów
  • 10 pytań Rozpocznij quiz
fot. Jerzy Satanowski/YouTube (screen z programu TVP "Sto pytań do...")

Piosenki Agnieszki Osieckiej już dawno weszły do kanonu kultowych, polskich utworów. Sama poetka pozostawiła po sobie bardzo bogaty dorobek literacki, choć na przełomie lat 50. i 60. wiązała przyszłość z filmem.

- Na drugim czy trzecim roku zrozumiałam, że nie będę reżyserem, kiedy zaczęłam pisać piosenki i artykuły. Bo człowiek, który pisze, może to robić sam w pokoiku, tramwaju, pod ulubionym drzewem, a do filmu trzeba mieć szaloną energię, zdrowie i umiejętność przebywania w dużych grupach ludzi – wyznała kiedyś Agnieszka Osiecka.

Piosenki Agnieszki Osieckiej – jak dobrze je znasz?

Piosenki Agnieszki Osieckiej od lat można usłyszeć w radiu, na festiwalach muzycznych czy podczas spotkań towarzyskich. Poetka często miała czerpać inspirację z własnego życia, m.in. z relacji z mężczyznami. Była indywidualistką, więc często poprzez wybory osobiste buntowała się przeciwko konwenansom. „Z Osiecką epoka ma same kłopoty. Nie dość, że każdemu serwowała inną wersję siebie, to jeszcze wszystko robiła na odwrót. Tam gdzie w życiu jest miejsce na constans, urządzała dzikie crescendo. A tam gdzie się mówi o sprawach wzniosłych, wdawała się w żarty" - pisze Ula Ryciak, autorka książki „Potargana w miłości. O Agnieszce Osieckiej".

Czy znasz utwory poetki tak dobrze, że dokończysz każdy wers? Przekonaj się, rozwiązując nasz quiz.

Źródło: Radio ZET/fina.gov.pl

Nie przegap

logo Tu się dzieje