Obserwuj w Google News

Słowianka Donatana zrobiła sobie ogromne piersi. Teraz przez nie cierpi: "Problemy zdrowotne"

2 min. czytania
19.06.2023 11:09
Zareaguj Reakcja

Paula Tumala zasłynęła swoimi ogromnymi piersiami. Jest kolejną gwiazdą, która po czasie żałuje operacji powiększenia biustu. Modelka przeżywa piekło.

Paula Tumala
fot. TRICOLORS/East News, Mateusz Jagielski/East News

Modelka, która zasłynęła pamiętnym występem Donatana i Cleo z piosenką "My Słowianie" na Eurowizji 2014, postanowiła podzielić się swoim problemem. Okazuje się, że niegdysiejszy atut Pauli Tumali - jej duże piersi -  obecnie stał się dla niej utrapieniem.

Paula Tumala: piersi powodują problemy zdrowotne Słowianki Donatana

Duże piersi są swego rodzaju obsesją współczesnego społeczeństwa. Powoli zmieniający się, ale wciąż dominujący kanon piękna każe hołubić kobiety z dużym biustem. Często ten stereotyp atrakcyjności wykreowany w dużej mierze przez Pamelę Anderson sprawia, że wiele młodych kobiet decyduje się na powiększenie biustu, niekoniecznie zdając sobie sprawę z późniejszych konsekwencji.

Redakcja poleca

Wygląda na to, że Paula Tumala należy do tego grona. Jak podaje Jastrząb Post, modelka opowiedziała w "Dzień Dobry TVN" o problemach, jakie ma przez swój biust.

- Pan doktor podał mi trzy rozmiary, ja oczywiście wybrałam ten największy i od razu mnie poinformował, że teraz jest super, że jestem młoda, ale za 5, 6 lat będę miała problem z kręgosłupem.

Tumala wiedziała więc o tym, że duże piersi prowadzą do bólów kręgosłupa. Mimo to nie myślała perspektywicznie i zbagatelizowała ostrzeżenia chirurga plastycznego. Zdradziła, że obecnie odbija się to na jej kondycji zdrowotnej.

- Wiążą się z tym problemy zdrowotne. Coraz częściej dokucza mi kręgosłup.

Okazuje się, że Tumala poważnie myśli o operacji plastycznej, której celem jest pomniejszenie piersi. Wytłumaczyła jednak, że musi poczekać, aż jej córki podrosną, by w pełni zrozumieć, przez co przechodzi ich mama.

Za duże piersi: problem wielu kobiet

Coraz częściej, zamiast powiększać biust chirurgicznie, pomniejsza się go. I to niekoniecznie w celu odwrócenia operacji powiększenia piersi sprzed lat. Duże piersi - nie ważne czy powiększone podczas zabiegu, czy w pełni naturalne - bardzo często powodują liczne problemy dobrze znane osobom, które skarżą się między innymi na bóle pleców, czy problemy ze snem.

Rozwiązaniem jest chirurgia plastyczna, błędnie kojarzona jako dziedzina medycyny stworzona do spełniania kaprysów rozwydrzonych gwiazdeczek. Operacja zmniejszenia piersi, znana również jako redukcja piersi, jest procedurą chirurgiczną, która polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej, skóry i kości z piersi, aby zmniejszyć ich rozmiar i położenie. Celem operacji jest poprawienie proporcji ciała, uwolnienie pacjentki lub pacjenta od bólu pleców, ramion i szyi oraz poprawienie ogólnej jakości życia.

Decyzja o operacji jest indywidualna i zależy od wielu czynników, w tym od motywacji osoby, która o niej myśli, stanu zdrowia, anatomii i oczekiwań dotyczących rezultatów. Przed operacją, osoba chcąca się jej poddać, powinna przejść dokładne badania lekarskie i porozmawiać z lekarzem na temat wszystkich związanych z nią ryzyk i korzyści. Warto pamiętać, że w Polsce NFZ refunduje koszty zabiegu, jeżeli istnieją wskazania potwierdzone przez neurologa, ortopedę lub psychiatrę.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/Jastrząb Post