Obserwuj w Google News

Nie żyje uczestniczka "Mam Talent". Przez chorobę trafiła na wózek

2 min. czytania
04.07.2023 15:45
Zareaguj Reakcja

W wieku 52 lat zmarła Paula Moulton, popularna uczestniczka brytyjskiego "Mam Talent". W programie znana była z występów tanecznych na wózku inwalidzkim. Moulton stała się niepełnosprawna w wyniku przebytego zakażenia. 

Paula Moulton z "Mam Talent" nie żyje
fot. YouTube/ screen

Paula Moulton była uczestniczką "Britain's Got Talent", czyli brytyjskiej edycji programu  "Mam Talent". 52-latka znana była z występów tanecznych na wózku inwalidzkim w parze ze zdrowym tancerzem Garym Lynesem. W 2012 roku duet zgłosił się do telewizyjnego talent show, gdzie zachwycił widzów widowiskowymi układami i dotarł do półfinału. 

Redakcja poleca

Paula Moulton z brytyjskiego "Mam Talent" nie żyje 

O śmierci 52-letniej Pauli Moulton powiadomiła w sieci jej rodzina oraz taneczny partner Gary Lynes.

Paula zawsze dostrzegała tę jaśniejszą stronę życia, jej niepełnosprawność nigdy nie była dla niej przeszkodą. Powinna zostać zapamiętana za pozytywną energię, którą zarażała innych, także osoby zdrowe. Moje serce krwawi - napisał Lynes. 

Przyczyny śmierci Pauli Moulton nie zostały podane do wiadomości publicznej. Kobieta od przeszło trzydziestu lat była osobą niepełnosprawną.

Paula Moulton z "Mam Talent" zachorowała w wyniku zakażenia 

Do utraty zdrowia doprowadziło 52-latkę zakażenie gronkowcem złocistym, do którego doszło w 1995 roku po tym, jak Moulton trafiła do szpitala z zapaleniem płuc. W czasie pobytu w szpitalu wdała się sepsaPowikłania objęły układ ruchu. Kobieta zaczęła mieć problemy z kręgosłupem i biodrami. W końcu zrezygnowała z kul oraz szyn usztywniających i przesiadła się na wózek. 

Mimo problemów zdrowotnych gwiazda "Mam Talent" nie zrezygnowała ze swoim marzeń. Zaczęła uprawiać taniec na wózku. Jej trenerem i choreografem został mistrz tańców latynoamerykańskich Gary Lynes. Para startowała w wielu konkursach i zawodach tanecznych. Po sukcesie w "Britain's Got Talent" Moulton i Lynes założyli fundację "Strictly Wheels" nakierowaną na propagowanie sportu wśród osób niepełnosprawnych. 

Zobacz także: Tajemnicza śmierć dziennikarza Bohdana Gadomskiego. Nieoczekiwany zwrot w sprawie