Obserwuj w Google News

„Milionerzy“: nie żyje uczestnik, który usłyszał pytanie za milion. Miał zaledwie 39 lat

2 min. czytania
05.02.2023 10:19
Zareaguj Reakcja

Maciej Mędrzycki nie żyje. Uczestnik polskiej edycji programu „Milionerzy“, który w 2022 roku usłyszał pytanie za milion złotych, nieoczekiwanie zmarł. Smutną informacją podzielili się członkowie rodziny.

„Milionerzy“: nie żyje uczestnik, który usłyszał pytanie za milion. Miał zaledwie 39 lat
fot. YouTube TVN/screen

Śmierć „Milionera”. Maciej Mędrzycki, uczestnik popularnego programu rozrywkowego TVN „Milionerzy”, nie żyje. Mężczyznę mieli szansę poznać wszyscy Polacy, lubiący słynne telewizyjne show, po tym, jak pojawił się w 535. odcinku programu, wyemitowanego w kwietniu 2022 i jako jeden z nielicznych usłyszał pytanie za milion złotych.

Redakcja poleca

Maciej Mędrzycki nie żyje 

O śmierci mężczyzny poinformowali członkowie jego rodziny. Jak czytamy w materiale Super Expressu, który jako jeden z pierwszych poinformował w mediach o śmierci mężczyzny, w oryginalnym wpisie na Facebooku brat mężczyzny, Aleksander Mędrzycki, napisał:

– Z głębokim żalem chciałbym poinformować, że dziś, w wieku 39 lat, zmarł mój brat, mł. bryg. Maciej Mędrzycki. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Radomiu. O szczegółach poinformuję.

Dokładne przyczyny śmierci nie są na razie znane. 

„Milionerzy”: jakie pytanie usłyszał Maciej Mędrzycki?

W materiale SE.pl przypomniano też, jakie pytanie rozsławiło nazwisko Mędrzyckiego w mediach i wśród wiernych fanów popularnego show. Uczestnik z łatwością, a wręcz brawurą przeszedł przez wszystkie wcześniejsze pytania, znając odpowiedzi na każde z nich. Schody zaczęły się, gdy doszedł do pytania za milion złotych.

Gdy prowadzący program Hubert Urbański zadał mu poniższe pytanie, Maciej Mędrzycki bardzo długo zastanawiał się nad odpowiedzią. Finalnie skorzystał więc z koła ratunkowego „pytanie do przyjaciela”, by zyskać wsparcie w znalezieniu poprawnej odpowiedzi. Sprawdźcie czy wy bylibyście w stanie pomóc mężczyźnie w udzieleniu dobrej odpowiedzi.

„Milionerzy”: jakiej odpowiedzi udzielił Maciej Mędrzycki?

„Telefon do przyjaciela” niestety niezbyt pomógł Mędrzyckiemu, więc mężczyzna sam musiał podjąć decyzję, co zrobić. Ostatecznie zdecydował się nie ryzykować i odejść z programu z kwotą 500 tys. złotych. Hubert Urbański zapytał go potem, którą odpowiedź wybrałby, gdyby zdecydował się jednak zagrać o milion. Mędrzycki odpowiedział, że C. z Piekła w Pomorskiem, co okazałoby się poprawną odpowiedzią. Uczestnik nie krył lekkiego ukłucia żalu, ale finalnie był zadowolony  ze swojej decyzji, by bezpiecznie odejść z kasą.

Jak dowiadujemy się z informacji zamieszczonej na Facebooku, Maciej Mędrzycki później udał się fizycznie do miejsowości Koniec Świata, by zrobić sobie pamiątkową fotografię ze znakiem z nazwą.

Co ciekawe – w 2021 roku, podczas promocji filmu fabularnego „Nie patrz w górę”, polski oddział platformy streamingowej Netflix, właśnie w tej miejscowości zaaranżował pokazanie meteorytu, który miał uderzyć w Ziemię w czasie akcji tej produkcji. Swego czasu na łamach RadioZET.pl pokazywaliśmy Wam zdjęcia z tego wydarzenia.

Redakcja poleca

„Milionerzy” – gdzie i kiedy oglądać słynne show? 

Program „Milionerzy” emitowany jest na antenie TVN od poniedziałku do czwartku o 20.55. Dotychczasowe odcinki dostępne są także na platformie streamingowej Player.pl.

Czytaj także:  Aktor oskarżony o kanibalizm miał próbę samobójczą. Chciał, żeby zjadł go rekin

RadioZET.pl/SE.pl/Onet.pl/TVN.pl

Najlepsze festiwalowe filmy 2022 roku – TOP10 Filmów, które dopiero trafią do polskich kin [LISTA]
10 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe festiwali