Obserwuj w Google News

Meghan Markle wkracza do polityki? W 2024 może nastąpić przełom

2 min. czytania
02.10.2023 14:33
Zareaguj Reakcja

Meghan Markle otworzyła sobie drzwi do nowej ścieżki kariery. Żona księcia Harry’ego od pewnego czasu stara się o wejście do świata polityki. Ma szansę dostać się do Senatu Stanów Zjednoczonych w 2024 roku.

Meghan Markle wkracza do polityki? Chce zasiąść w Senacie Stanów Zjednoczonych
fot. Kirsty O'Connor/Press Association/East News

Meghan Markle odłączyła się od brytyjskiej rodziny królewskiej, ale wcale nie straciła ochoty na objęcie reprezentatywnego stanowiska. Wygląda na to, że na poważnie myśli o wejściu do amerykańskiego Senatu, w którym wskutek śmierci 90-letniej demokratki Dianne Feinstein zwolniło się miejsce.

The Mail on Sunday donosi, że Markle zaczęła dostawać telefony od osób, które mają ją wesprzeć, jeżeli zdecyduje się na kandydowanie w przyszłorocznych wyborach.

Meghan Markle chce wejść do polityki

Wszystko wskazuje na to, że Meghan naprawdę zależy wejściu do rządu. The Sun podaje, że w kwietniu zatrudniła byłego rzecznika prasowego Michelle Obamy. W dodatku o tym, że Meghan może mieć chrapkę na stanowisko związane z polityką, mówiono już w 2021 roku. Wtedy żona księcia Harry’ego miała opowiadać dwóm senatorom o zaletach płatnego urlopu tacierzyńskiego.

Redakcja poleca

Teraz jest bliżej Białego Domu niż kiedykolwiek dotąd. – Meghan z pewnością ma małe szanse, ale w szaleństwie, jakim jest obecnie amerykańska polityka, nie jest to niemożliwe – powiedział informator The Mail on Sunday. Dodał także, że współczesna amerykańska scena polityczna widziała znacznie bardziej szokujące rzeczy…

Nie przegap
Polskie gwiazdy, które były w polityce
9 Zobacz galerię
fot. Paweł Wodzyński/EAST NEWS, Krzysztof Kaniewski/REPORTER/EAST NEWS, ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS, Jacek DomińskiI/REPORTER/EAST NEWS