Obserwuj w Google News

Mama Anny Przybylskiej chodzi na cmentarz z wnukami. To znajduje na grobie córki

2 min. czytania
11.04.2023 10:35
Zareaguj Reakcja

Krystyna Przybylska udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała o życiu po śmierci jej córki. Kobieta wyznała, że odwiedza grób Anny Przybylskiej razem z wnukami. To, co znajduje na cmentarzu, czasami odbiera jej mowę.

mama-anny-przybylskiej-chodzi-na-cmentarz-z-wnukami-to-znajduje-na-grobie-córki
fot. Tomasz Zukowski/East News, Artur Zawadzki/East News

Anna Przybylska zmarła w 2014 roku, zostawiając pod opieką partnera, Jarosława Bieniuka, trójkę dzieci - Oliwię, Szymona i Jana. Niedawno fani aktorki mogli oglądać w kinach film dokumentalny o ich idolce. Teraz Telewizja Polska zrealizowała 4-odcinkowy serial będący rozszerzoną wersją filmowej produkcji. O zmarłej Przybylskiej wypowiadają się nie tylko jej znajomi i aktorzy, ale przede wszystkim członkowie jej rodziny. Mama gwiazdy udzieliła ostatnio wywiadu, w którym opowiedziała, jak wygląda jej życie po śmierci córki.

Redakcja poleca

Krystyna Przybylska smutno o śmierci córki. Tak wygląda grób Anny Przybylskiej

- Kiedy jest pogoda, często siadam na ławce, słychać syreny okrętów, można sobie porozmyślać, bo to piękne miejsce - mówi mama zmarłej Anny Przybylskiej, która często odwiedza córkę na cmentarzu. - Kiedy przychodzę tu z wnukami, to idę do mojego szwagra, a ich zostawiam. Stoją wtedy przy grobie, trzymają się za ręce. Zostawiam ich, żeby sami porozmyślali. Każde z nich na swój sposób przeżywa śmierć Ani.

Krystyna Przybylska przyznaje, że wciąż szuka sposobu na pogodzenie się ze śmiercią jej dziecka. Niestety mimo obecności wnuków nadal czuje ogromny ból. Niekiedy rzuca się też w wir pracy, by nie pogrążyć się w smutku i nadmiernym rozmyślaniu o stracie córki.

- Cieszę się, że mam blisko wnuki. (…) Bólu nic nie zagłuszy. Nie ma gorszego niż strata dziecka. Dlatego ciągle pracuję, na pół etatu, póki jeszcze mogę. Chcę nieść pomoc, a nie wsłuchiwać się w siebie - tłumaczy.

W rozmowie z Faktem matka aktorki zdradziła, że choć od śmierci Anny Przybylskiej minęło prawie 10 lat, wciąż znajduje ona na jej grobie kwiaty i znicze od jej fanów.

- Myślę, że Anię lubili. Dla mnie to też jest ważne. Przynoszą przepiękne dekoracje. Na Wszystkich Świętych jest pole zniczy, choć grób jest skromny. Mama postawiła tacie skromny grób, ja też taki chciałam dla męża. Pomnik jest taki, na jaki mnie było wtedy stać. Dla mnie liczy się ten ogień, światło, pamięć o niej - powiedziała.

To, jak wygląda grób Anny Przybylskiej w dzień Wszystkich Świętych, naprawdę chwyta za serce. Smutna historia aktorki poruszyła miliony Polaków, a wielu z nich wciąż wspomina nieżyjącą już gwiazdę.

grób-anny-przybylskiej
fot. Artur Barbarowski/East News
grób-anny-przybylskiej-we-wszystkic-świętych

Grób Anny Przybylskiej w dzień Wszystkich Świętych

‧ fot. Wojciech Strozyk/East News