Obserwuj w Google News

Magda Mołek doświadczyła mobbingu w TVN? Nawiązała do sytuacji sprzed lat

3 min. czytania
06.06.2023 19:32
Zareaguj Reakcja

Choć Magda Mołek spełnia się obecnie, jako gospodyni własnego formatu, zdarza jej się wracać pamięcią do lat spędzonych w TVN. Kilka dni temu dziennikarka gościła w podcaście u Angeliki Kucińskiej, w którym opowiedziała o kulisach pracy w telewizji.

Magda Mołek o kulisach pracy w TVN
fot. Instagram: @magda_molek

Magda Mołek od lat może pochwalić się statusem jednej z najpopularniejszych osobistości medialnych w kraju. Dziennikarka, która przed laty zasłynęła jako jedna z prowadzących „ Dzień Dobry TVN”, obecnie skupia się na rozwoju swojego autorskiego formatu w serwisie YouTube, w którym dyskutuje o życiu ze znanymi twarzami polskiego show-biznesu.

Magda Mołek o powodach odejścia z TVN

Mołek poświęciła telewizji 16 lat, a jej nagła decyzja o odejściu z mediów zaskoczyła niejednego. Co ciekawe jednak sama 47-latka nie wspomina tego czasu najlepiej, a o powodach wycofania się z telewizji TVN opowiedziała w najnowszym odcinku podcastu „Kobiety objaśniają świat”, prowadzonego przez Angelikę Kucińską.

Zawsze czułam, że chcę robić coś więcej, inaczej i nie potrafiłam za bardzo tego sczytać ze swojej świadomości, albo podświadomości. Dlatego z TVN odchodziłam psychicznie 10 lat, ja po prostu 10 lat się kotłowałam. Pracowałam tam w sumie 16 lat, ale 10 tych ostatnich, to już było takie myślenie o tym, dlaczego mi jest niewygodnie, co ja robię źle, dlaczego ja się w tym nie odnajduje, dlaczego to mnie przerasta - – mówiła.

Mołek zwróciła uwagę na to, że w czasach, kiedy ona podbijała antenę telewizji, nowych pracowników zawsze rzucało się na głęboką wodę, przez co duża część z nich czuła się przytłoczona ilością obowiązków w miejscu pracy.

Dzisiaj to wiem, jako dojrzała kobieta, że to jest jednak straszne nieszczęście, że w polskich telewizjach, a pracowałam w wielu […] nie było żadnego wsparcia dla tych, którzy przychodzą […], kogokolwiek, kto byłby typem opiekuna, wsparcia. To po prostu zawsze jest głęboka woda - – kontynuowała.
Redakcja poleca

Magda Mołek widziała mobbing w TVN? „Byłam przerażona”

Dziennikarka, która z reguły unika wylewnego mówienia o swoim życiu, zdradziła prowadzącej, że warunki pracy, w których spędziła lata swojego życia, wcale nie były tak idealne, jak mogłoby się to wydawać. Mołek otwarcie przyznała, że choć sama nigdy nie była ofiarą mobbingu, widziała, jak doświadczają go inne osoby pracujące z nią w tej samej w redakcji.

Pamiętam spotkanie z jedną z dziennikarek, reporterek pracujących w "Dzień dobry TVN", która najpierw siedziała ze mną na kolegium, a jak się skończyło kolegium, to […] weszłam do łazienki i zastałam szlochającą strasznie dziewczynę. Byłam przerażona, natychmiast zapytałam, co się stało. Nastąpiła reakcja klasyczna, czyli otarcie łez. „Nic absolutnie”, profesjonalizm i wyszła. […] Więc myślę, że to był ten raz, kiedy ktoś płakał z powodu pracy, a nie „bo miała chore dziecko”. Gdyby miała chore dziecko, toby powiedziała, że to o to chodzi - – relacjonowała.

47-latka zauważyła jednak, że od tego typu sytuacji mógł uchronić ją jej wyrazisty charakter, który pozwolił dziennikarce na wyznaczanie własnych nieprzekraczalnych granic.

Ja nigdy nie dostawałam takich dwuznacznych albo niedwuznacznych propozycji, nigdy nie byłam w żaden sposób do niczego zmuszana. Może w jakimś sensie to jest też charakter, który ja mam, bo ja jestem miła i uśmiechnięta, ale naprawdę wiem, gdzie są moje granice i gdzie ktoś je przekracza. Mogę powiedzieć na pewno, że nie zdarzyło mi się nic strasznego, co można podciągnąć pod wszystkie te ważne wyrazy i paragrafy - – mówiła Mołek.

Zobacz też: Dorota Wellman w nieudanej fryzurze. Widzowie DDTVN pękali ze śmiechu, gdy ją zobaczyli

RadioZET.pl/Plejada.pl

Wpadki telewizyjne Filip Chajzer
9 Zobacz galerię
fot. Artur Zawadzki/Reporter/East News