Obserwuj w Google News

Szok, jakie ceny u Gessler! Tyle trzeba zapłacić za jednego pieroga

2 min. czytania
22.11.2022 18:15
Zareaguj Reakcja

Magda Gessler oferuje gotowe potrawy wigilijne i produkty na Boże Narodzenie 2022, w tym czerwony barszcz, pierogi i karpia. Ile kosztują przysmaki z restauracji "U Fukiera"? W tym roku klienci mogą złapać się za głowę!

Magda Gessler
fot. Pawel Wodzynski/East News

Magda Gessler uchodzi za niekwestionowany autorytet kulinarny, a jej przepisy na dania i desery cieszą się ogromną popularnością. Szefowa "Kuchennych rewolucji" prowadzi kilka lokali w Warszawie, z których flagowe to "Polka" i "U Fukiera". W tym ostatnim już tradycyjnie można zamówić wigilijne potrawy według przepisów Magdy Gessler. Niestety przez szalejącą drożyznę ceny świątecznego menu są w tym roku wyjątkowo wysokie. 

Redakcja poleca

Magda Gessler oferuje wigilijne potrawy. Jakie ceny? 

Magda Gessler o roku wykorzystuje okres Bożego Narodzenia do promocji swojej kuchni. W restauracji "U Fukiera" można kupić gotowe potrawy wigilijne oraz produkty sygnowane marką słynnej restauratorki. Ceny świątecznych potraw od Magdy Gessler mogą jednak porazić przeciętnego zjadacza chleba.

Jednym z najdroższych frykasów u gwiazdy "Kuchennych rewolucji" są pierogi z kapustą i grzybami. Cena za pięć sztuk wynosi 51 złotych, czyli 10 zł za jednego pieroga. Z kolei za 10 uszek z borowikami trzeba zapłacić 70 zł.

Droższymi pozycjami w bożonarodzeniowej ofercie są tylko kapusta z grzybami i pigwą - 91 zł za 900 ml oraz świąteczny bigos na winie za 84 zł.

Wigilijny barszcz czerwony od Magdy Gessler to wydatek 65 zł (900 ml), a za tyle samo zupy grzybowej trzeba zapłacić 83 zł. Porazić może także cena kompotu z suszu - w tym roku zapłacimy za niego sporo drożej, bo aż 55 zł, a za sałatkę jarzynową z marynowanymi grzybkami - 41 zł za 300 g.

Smakosze ryb też będą musieli uzbroić się w gotówkę. Ceny śledzi w różnych smakach po 300 g wahają się od 54 do 59 zł, a karp lub sandacz w zalewie octowej to wydatek 59 zł. Najtaniej u Magdy Gessler kupimy filety karpia do smażenia - 200 g ryby bez ości kosztuje 35 zł. 

Jak widać, ceny biją po kieszeni, ale Magda Gessler zapewnia, że świąteczne potrawy z "U Fukiera" zostały przygotowane z wysokiej jakości produktów, a to, jak wiadomo, musi swoje kosztować. 

Skusicie się na coś w tym roku?