,

Maciej Dowbor wyśmiał PiS? Pokazał prawdę o lotnisku w Radomiu

22.05.2023 06:31

Maciej Dowbor w swoim najnowszym filmiku w mediach społecznościowych pokazał kulisy swojej nieudanej podróży, którą próbował odbyć z lotniska w Radomiu. Obiekt, który pochłonął 800 milionów złotych i był w ostatnich latach jedną z najbardziej kontrowersyjnych inwestycji polskiego rządu, działa niespełna od miesiąca i... świeci pustkami. Prezenter Polsatu pokazał, co się tam teraz dzieje.

Maciej Dowbor na lotnisku w Radomiu
fot. Instagram/@maciej_dowbor/screen

Maciej Dowbor opublikował w sieci relację z lotniska w Radomiu, uwieczniając kulisy swojej nieudanej podróży. Nieudanej, bo po przybyciu na miejsce okazało się, że w zasadzie nie ma dokąd lecieć, a lotnisko świeci pustkami.

loader

Maciej Dowbor wyśmiał sztandarową inwestycję PiS

W ostatnich latach rząd Matusza Morawieckiego szukał sposobów na to, by nadać wyższą rangę miastom, które przed laty przestały być miastami wojewódzkimi, co z kolei doprowadziło do odpływu znacznej liczby środków finansowych. Obok przekopu Mierzei Wiślanej, która miała przysłużyć się Elblągowi, tego typu krokiem była budowa lotniska w Radomiu. Niespełna miesiąc temu z wielką fetą otwarto obiekt, a na wydarzeniu nie mogło zabraknąć czołowych polityków partii rządzącej. Port Lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Czerwca 1976 działa od 27 kwietnia i obsługiwać ma pięć regularnych lotów oraz loty czarterowe. Blisko miesiąc po starcie Maciej Dowbor postanowił sprawdzić, jak prężnie działa port lotniczy, otwierany z tak wielką fetą.

- Lecieliście już może gdzieś z Lotniska w Radomiu?! A może przynajmniej znacie kogoś, kto zna kogoś, kto leciał?! Jeżeli szukacie odosobnienia, prywatności, samotni do bicia się ze swoimi myślami albo miejsca na intymną randkę z rozmachem — polecam AirPort Radom. Niesamowite uczucie być kompletnie samemu w takim miejscu — zażartował prowadzący program "Twoja Twarz Brzmi Znajomo".

Bon rozdaje Radio ZET. Zgłoś się do naszej zabawy i wygraj gotówkę na wakacje!

Maciej Dowbor pokazał, co się dzieje na lotnisku w Radomiu

Na filmiku Maciej Dowbor krótko i w dość zabawnym tonie opowiada o tym, jak chciał polecieć gdzieś z Radomia.

- A może by tak polecieć gdzieś w wielki świat z lotniska w Radomiu? No dobra, nie musi być świat, Europa wystarczy — opisuje prezenter. - Mówiłem Europa? To może chociaż Rzeszów... To może chociaż Łódź, Lublinek, Rzeszów? — dodaje coraz bardziej zrezygnowany, rozglądając się po świecącym pustkami lotnisku. - Też nie? To przynajmniej zaczekam sobie na ten mityczny samolot z Paryża — podsumowuje na koniec.

Maciej Dowbor na lotnisku w Radomiu
fot. Instagram/@maciej_dowbor/screen

We wpisie oznaczony został aktor i muzyk Paweł Domagała, który pochodzi właśnie z Radomia. Radomianin postanowił dosadnie skomentować funkcjonowanie portu lotniczego w tym mieście.

- Dla mnie wszystko jest jasne. Kto chociaż raz był w Radomiu, ten wie, że po prostu z Radomia nie chce się wylatywać, bo po co? Jaki sens opuszczać raj? Jak dobrze zauważyłeś, do Radomia są tylko przyloty, bo każdy chce tam być. Dzisiaj przylatują Paryżanie, ale kto jeszcze…? Jak tylko fama o Radomiu pójdzie w świat, zobaczymy przyloty i z Berlina i z Madrytu, ale i z innych miast… Dla mnie jest oczywiste i zrozumiałe, że Radom będzie pierwszym na świecie lotniskiem z samymi przylotami… Żadnych odlotów, bo tylko głupiec chciałby opuścić obiecany Eden — zażartował.

W komentarzach zawrzało, a internauci nie pozostawili suchej nitki na rządzących, wytykając im trwonienie publicznych pieniędzy.

- Po działaniach naszego rządu, który zorganizował wybory, które się nie odbyły, gdzie przez przekopaną mierzeję nie przepływają statki, zakładałeś, że z nowo wybudowanego lotniska będą latać samoloty? — pisze jeden z komentujących.

- Masakra, za publiczne pieniądze — podsumowuje inna osoba.

Zgodnie z zapowiedziami, wkrótce ruch na lotnisku w Radomiu ma ulec intensyfikacji. Jak wcześniej deklarowano, początkowo terminal będzie mógł przyjąć nawet milion pasażerów rocznie. Obecnie obsługiwane są tam loty do Paryża i Rzymu, a od chwili uruchomienia portu, lotnisko obsłużyło 4,5 tysiąca pasażerów.

Galeria
9 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS

Logo radiozet Dzieje się