Obserwuj w Google News

Maciej Dowbor kpi z TVP? Tak podsumował Marsz Miliona Serc

2 min. czytania
02.10.2023 07:56
Zareaguj Reakcja

Maciej Dowbor wziął udział w Marszu Miliona Serc. Nagrał podczas niego wideo, które później wykorzystał, by zakpić z tych, którzy źle oszacowali liczbę uczestników pochodu. „Ciekawe, kto dziś dostanie jedynkę z matematyki” – napisał.

Maciej Dowbor kpi z TVP? Tak podsumował Marsz Miliona Serc
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

1 października odbył się Marsz Miliona Serc. Wzięły w nim udział osoby, które sprzeciwiają się obecnej władzy, jednak ich liczba była przez niektórych mocno niedoszacowana.

Jak podawało Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa, „w kulminacyjnym momencie w wydarzeniu brało udział około milion osób”. Nieco wcześniej udostępniono nieoficjalne stanowisko policji, według którego około południa na ulicach Warszawy było 100 tysięcy osób. To właśnie te nieoficjalne dane wykorzystano, by opisać Marsz Miliona Serc w „Wiadomościach” TVP. Według prowadzącej miał on być „miliona tylko z nazwy”, ponieważ „uczestników było 10 razy mniej”.

Problem w tym, że na konferencji prasowej rzecznik warszawskiej policji Sylwester Marczak odmówił podania oficjalnych ustaleń odnośnie liczebności uczestników pochodu.

– Od kilku lat takie szacunki przez policję nie są podawane. Naszym celem jest zabezpieczenie. Od lat nie podajemy liczb. Nie widzę powodów, żebyśmy te liczby podawali oficjalnie i nieoficjalnie – powiedział.

Maciej Dowbor podsumował Marsz Miliona Serc

Jednym z tych, którzy postanowili wyrazić swój sprzeciw wobec działań obecnego rządu, był Maciej Dowbor. Prezenter postanowił zażartować z zaniżonych danych, które – jak przeczuwał – mogły pojawiać się w niektórych mediach. Nagrał filmik, do którego dodał żartobliwe: „Co za bzdura?! Jaki milion? 500 osób max… No może w porywach 750”. „Ciekawe kto dziś dostanie jedynkę z matematyki?!” – dodał pod postem.

W sekcji komentarzy pojawiło się mnóstwo biało-czerwonych serduszek. Nie zabrakło także wyznań i ciepłych słów od osób wspierających działania opozycji.

„Był milion, a może nawet i więcej. Takiej Polski chcę dla moich bliskich, w takiej Polsce chcę żyć”, „I ta nieziemska energia!!! Bezpiecznie, z uśmiechami... JA CHCĘ TAKIEJ POLSKI!!! PS Chyba nie policzyłeś mnie i mojego syna Maciek” – czytamy pod wpisem Dowbora.

Nie przegap
Jacek Knap z "Komisarza Alexa" z tęczą na piersi na ramówce TVP. Podał powód
3 Zobacz galerię
fot. Pawel Wodzynski/East News