Obserwuj w Google News

Łukasz Nowicki odchodzi z "Pytania na śniadanie". Zdradził powód rozstania z programem

2 min. czytania
27.06.2023 19:44
Zareaguj Reakcja

Łukasz Nowicki żegna się programem "Pytanie na śniadanie". Prezenter odchodzi ze śniadaniówki TVP, o czym zawiadomił w mediach społecznościowych. Dlaczego Nowicki znika z "Pytania na śniadanie"?

Łukasz Nowicki odchodzi z "Pytania na śniadanie"
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Łukasz Nowicki pożegnał się z "Pytaniem na śniadanie". Prezenter TVP, prowadzący program z Małgorzatą Opczowską, oficjalnie zawiadomił o swoim odejściu w oświadczeniu zamieszczonym w mediach społecznościowych. Widzowie są zawiedzeni decyzją aktora, który prowadził "Pytanie na śniadanie" przez 13 lat. Dlaczego Łukasz Nowicki znika z porannego pasma? 

Łukasz Nowicki odchodzi z "Pytania na śniadanie". Zdradził powody 

Niestety potwierdziło się: to koniec przygody Łukasza Nowickiego ze śniadaniówką Telewizji Polskiej. Aktor i syn zmarłego niedawno Jana Nowickiego postanowił pożegnać się z "Pytaniem na śniadanie". W opublikowanym oświadczeniu prezenter podziękował widzom za wspólnie spędzone lata. 

Kochani!!! Miałem ogłosić to w czwartek, ale jak to w życiu medialnym bywa, sprawa nabrała przyśpieszenia. Po 13 latach zdecydowałem się odejść z "Pytania na śniadanie". To był piękny czas, pełen cudownych, zabawnych i wzruszających momentów. Ale czas poszukać nowych wyzwań. Za kilka dni kończę 50 lat, a za wiekiem idą przemyślenia, podsumowania - napisał Łukasz Nowicki. 

Prezenter zaprzeczył doniesieniom, jakoby opuszczał program ze względu na nowe projekty telewizyjne. Powodem odejścia Łukasza Nowickiego z "Pytania na śniadanie" ma być chęć skupienia się na rodzinie oraz autorskim podcaście "Z Nowickim po drodze". Aktor zamierza także wrócić na scenę, bo jak wyznał we wpisie, teatr zawsze był dla niego "miejscem zawodowo najważniejszym". 

Dziękuje caaaaałej ekipie PNŚ (będę tęsknił), wszystkim moim współprowadzącym - Marzenie Rogalskiej, Iwonie Radziszewskiej, Monice Richardson, Grażynie Torbickiej, Aleksandrze Rosiak, Joannie Racewicz, Marzenie Kawie, Idzie Nowakowskiej i Małgosi Opczowskiej. Ale przede wszystkim dziękuje Wam, kochani widzowie. Wasza serdeczność, ciepło, wsparcie, akceptacja nadawały sens tej pracy - wyznał. 

Przy okazji Nowicki przeprosił za swoje błędy i wpadki w "Pytaniu na śniadanie", które niejednokrotnie bulwersowały publiczność. - Ale w programie na żywo takie się zdarzają. Ściskam Was! - przekazał prezenter. 

Łukasz Nowicki pożegnał się z widzami "Pytania na śniadanie" 

Pożegnalny wpis Łukasza Nowickiego wywołał lawinę komentarzy zawiedzionych fanów. Dla wielu "Pytanie na śniadanie" bez prezentera już nie będzie takie samo. Nowickiego pożegnali przyjaciele z ekipy m.in. Olek Sikora i Anna Lewandowska oraz dawne gwiazdy śniadaniówki. 

- Luka! Trzynastka to boska liczba, symboliczna, niech przyniesie Ci dużo szczęścia! Trzymam za Ciebie kciuki - napisała  Marzena Rogalska.

Łukaniu! Wiesz, że ja się w czwartek zapłaczę! Uwielbiam! Łukasz, kibicuję byś dalej tak pięknie spełniał marzenia. Dziękuję za wszystkie rozmowy i każdy NIEPOWTARZALNY czerwony dywan - przekazała Anna Lewandowska. 

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Łukasza Nowickiego w "Pytaniu na śniadanie". Przypomnijmy, że zmiany personalne dotknęły także program "Dzień dobry TVN". Ze śniadaniówki zwolniono pięcioro prezenterów, ale według najnowszych doniesień ich miejsce mają zająć wkrótce nowe, zaskakujące duety. 

Zobacz także: Nowi prowadzący w "Dzień dobry TVN". To oni zastąpią zwolnionych prezenterów