Obserwuj w Google News

Królowa Camilla mści się na księżnej Kate? Cios poniżej pasa

2 min. czytania
09.07.2023 15:44

Spięcia w rodzinie królewskiej przybierają na sile, a ich przyczyną jest nie kto inny jak królowa Camilla. Żona króla Karola III wzięła chyba sobie za cel, aby zniszczyć życie księżnej Kate. Zaczęło się od namawiania księcia Williama, aby ten zerwał ze swoją ukochaną, a teraz z Wielkiej Brytanii płyną takie wieści...

królowa Camilla chce zniszczyć księżną Kate?
fot. Tim Rooke/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Królowa Camilla ma wiele na sumieniu. Najpierw brytyjska prasa podawała, że żona króla Karola III mści się nawet na rodzicach księżnej Kate. Zabiegała, aby ci wchodzili do pałacu drzwiami dla służby, ponieważ nie pochodzą z bogatej familii. Nie chce też, aby rodzice księżnej otrzymali tytuły szlacheckie. Serwis „radaronline.com” podawał, że Camilla jest zdeterminowana, aby z życia Kate uczynić piekło.

Nie trzeba nawet wspominać, że Camilla była przeciwna związkowi księcia Williama i księżnej Kate. Gdy chwilowo zerwali, mówiło się, że to żona Karola maczała w tym palce. Starała się nawet przekonać męża, aby mąż uświadomił syna, że rozstanie z Kate to dobra decyzja, a on znajdzie lepiej sytuowaną wybrankę. Po koronacji napięcia jeszcze bardziej przybrały na sile.

Zobacz także:  Książę William i księżna Kate się rozwodzą? „Mogła dać mu wszystko”

Księżna Kate znienawidzona przez królową Camillę. Dramat na dworze

Nie da się ukryć, że księżna Kate jest wręcz ubóstwiana przez Brytyjczyków i w roli królowej najchętniej widzieliby właśnie ją, a nie Camillę. W końcu romansowała z Karolem, gdy ten był żonaty i przyczyniła się do rozpadu małżeństwa. Gdy Camilla mogła w końcu przywdziać upragnioną koronę, nie stała się z marszu nową ulubienicą tłumu. Przynajmniej Karol może liczyć na małą przychylność ze strony rodziny i poddanych.

- Na nagraniu, gdy król i królowa wstają z tronów, aby udać się do wyjścia z Opactwa Westminsterskiego, widać, że wszyscy kłaniają się i dygają przed królem, ale nikt nie drgnie, gdy Camilla przechodzi obok – przypomina królewski biograf, Tim Bower. Gest szacunku ostentacyjnie nie padł ze strony Kate i Williama.

Redakcja poleca

Wtedy też królowa Camilla wściekła się jeszcze bardziej i kontynuowała upokarzanie księżnej. Postanowiła udaremnić przyznanie Kate Orderu Podwiązki w tym roku i, o dziwo, udało jej się to. Potem doszło do spięcia podczas parady kawalerów i dam.

Królowa Camilla oceniła, że księżna Kate zbyt długo rozmawia z królową Maxime. Chociaż nie doszło do wymiany zdań, to żona Karola zdobyła się na dość nieelegancki gest i po prostu stukała Kate w ramię. Wydaje się, że Camilla może teraz liczyć jedynie na przychylność swojego męża.

Rodzina królewska
9 Zobacz galerię
fot. REX FEATURESEAST NEWS