Zamknij

Koniec walki o spadek po Krystynie Sienkiewicz. On dostanie miliony

07.12.2022 14:35

Krystyna Sienkiewicz zmarła 12 lutego 2017 roku. Aktorka zostawiła po sobie spory majątek szacowany na kilka milionów złotych. Bliscy artystki nie mogli dojść do porozumienia i tego, co komu się należy. Sprawa ostatecznie trafiła do sądu, a wyrok już zapadł.

Krystyna Sienkiewicz
fot. TOMASZ RADZIK/East News

Krystyna Sienkiewicz miała pozostawić po sobie majątek szacowany na zawrotne 3 miliony złotych. W testamencie jako jedyny spadkobierca widnieje Kuba Sienkiewicz, bratanek artystki. Jednak z czasem pojawiły się problemy – przyrodnia siostra muzyka, Anna, również chciała nieco uszczknąć ze spadku.

Zobacz także: Jan Nowicki nie żyje. Ludzie kultury żegnają słynnego aktora

Krystyna Sienkiewicz pozostawiła spory spadek. Jest wyrok sądu

Kilka lat temu Anna Krystyna Sienkiewicz udzieliła wywiadu „Pudelkowi”. Tłumaczyła, że z aktorką łączą ją więzi rodzinne. Mimo że kobieta mieszka od ponad 25 lat w Oslo, to utrzymywała z Krystyną Sienkiewicz kontakt telefoniczny, od czasu do czasu widywały się także w Wielkanoc.

Nie tylko Anna Krystyna Sienkiewicz zdecydowała się podjąć próbę walki o spadek. Również Julia, adoptowana przez aktorkę, chciała co nieco dla siebie. Nie została ujęta w testamencie, a Krystyna Sienkiewicz w jednym z wywiadów dla „Dobrego Tygodnia” miała powiedzieć, że Julia chciała ją zabić i żałuje, że ją adoptowała. Krystyna Sienkiewicz miała jej przebaczyć dopiero pod koniec życia.

Anna oraz Julia zdecydowały się podważyć testament. Na decyzję sądu trzeba było czekać ponad cztery lata – w czerwcu tego roku miała miejsce ostatnia rozprawa i przewidywano apelację. Jednak jak podaje „Fakt”, wyrok uprawomocnił się we wrześniu 2022 roku. Kuba Sienkiewicz może czuć się usatysfakcjonowany.

- Sprawa się prawomocnie zakończyła. Zgodnie z tym orzeczeniem Jakub Sienkiewicz w całości uzyskał spadek po ciotce Krystynie Sienkiewicz – zakomunikował „Faktowi” Adam Bratkowski, prawnik Kuby Sienkiewicza.

Kuba Sienkiewicz
fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER/East News

RadioZET.pl/Pudelek.pl/Fakt.pl

Skandale gwiazd
11 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS