Obserwuj w Google News

Katarzyna Figura jest nieuleczalnie chora. To skrywa pod ubraniem

3 min. czytania
30.10.2023 09:09
Zareaguj Reakcja

W nowym wywiadzie Katarzyna Figura otworzyła się na temat swojej nieuleczalnej choroby. Zdradziła, że od lat nie rozstaje się z ważnym przyrządem, który skrywa pod ubraniem. Dzięki niemu czuje się bezpieczna.

Katarzyna Figura o nieuleczalnej chorobie
fot. Pawel Wodzynski/East News

Katarzyna Figura jest jedną z najbardziej znanych i cenionych polskich aktorek filmowych, serialowych i teatralnych. Gwiazda chętnie pojawia się publicznie, a już od kilku lat na jej ciele dostrzec można białą naklejkę, przyklejoną do ramienia. Zwykle aktorka stara się zasłaniać ją ubraniami, jednak nie zawsze, szczególnie w cieplejszym okresie roku, jej się to udaje. Nie wszyscy wiedzą, do czego ta naklejka służy. Okazuje się, że ma związek z nieuleczalną chorobą aktorki. Katarzyna Figura opowiedziała o tym w programie Marzeny Rogalskiej "Rogalska Show" w TVN Style.

Katarzyna Figura jest nieuleczalnie chora

Katarzyna Figura ma dziś 61 lat i wciąż zachwyca urodą oraz świetną kondycją. Nie wszyscy jednak wiedzą, że już od 15 lat gwiazda choruje na cukrzycę. U Marzeny Rogalskiej otworzyła się na temat swojej choroby, zdradzając, że dopiero niedawno dowiedziała się, co jest jej w tej chorobie najbardziej potrzebne. Jak przyznała, chodzi o... spokój. Gwiazda troszczy się o to, by jej system nerwowy nie był przeciążony, a jednym z elementów dbania o komfort psychiczny i jednocześnie zdrowie fizyczne, jest monitorowanie poziomu cukru we krwi. I właśnie do tego służy plastikowa naklejka, z którą aktorka nie rozstaje się od kilku lat. Jest to sensor, który monitoruje parametry i informuje o sytuacji zagrożenia.

Redakcja poleca

- Skanuję no i mam 110. Jest dobrze. To jest taki wręcz zakres bardzo bezpieczny. Czyli nie mam stresu, spotykając i rozmawiając się z tobą, z państwem i jestem zdrowia. Stosunkowo niedawno się dowiedziałam, że ta cukrzyca potrzebuje spokoju. Muszę nad tym systemem nerwowym bardzo panować — powiedziała Katarzyna Figura.

Katarzyna Figura opowiedziała o życiu z cukrzycą

Katarzyna Figura na cukrzycę choruje od 2007 roku, jednak symptomy choroby pojawiały się u niej wcześniej — kiedy była w ciąży. Po narodzinach trzeciego dziecka dowiedziała się od lekarza, że jest prawdopodobne, że w przyszłości będzie zmagać się z chorobą do końca życia. Na cukrzycę chorował także jej tata, dlatego gwiazda dobrze obeznana jest z problematyką diabetologiczną. Okazuje się, że prowadzi ona do różnych problemów emocjonalnych. Dzięki diagnozie aktorka dokładnie zrozumiała, co się z nią dzieje.

- Gdy okazało się, że będę miała trzecie dziecko, natychmiast zrobiłam badanie w kierunku cukrzycy, która powróciła. Korzystałam wtedy już z doświadczeń nabytych podczas poprzedniej ciąży. Po narodzinach Kaszmir lekarz powiedział mi, że jest prawdopodobne, że w wieku bardzo dojrzałym będę miała cukrzycę i że muszę się pilnować. W ogóle problem cukrzycy jest mi dobrze znany, ponieważ mój tata był diabetykiem (...). Wtedy nie rozumiałam, dlaczego zawsze ma przy sobie coś do przegryzienia. Nie rozumiałam także jego problemów emocjonalnych, które były wynikiem choroby. Zrozumiałam dopiero po latach, gdy dotknęły także mnie — powiedziała kilka lat temu w wywiadzie dla magazynu "Diabetyk".

Nie przegap
Rozwody kościelne w polskim show-biznesie. Kto unieważnił swoje małżeństwo?
8 Zobacz galerię
fot. Beata Zawrzel/REPORTER/East News