Obserwuj w Google News

Julia Wieniawa ostro o homofobii w Polsce. "Tolerować to można laktozę"

2 min. czytania
21.06.2023 13:12
Zareaguj Reakcja

Julia Wieniawa w wywiadzie powróciła do kwestii tolerancji i wparcia dla środowisk LGBT+. Aktorka nie szczypała się w język i w ostrych słowach wypowiedziała się na temat wszystkich homofobów.

Julia Wieniawa o homofobii i LGBT
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER EAST NEWS

Julia Wieniawa to jedna z najpopularniejszych polskich aktorek, która doskonale odnalazła się w krajowym show-biznesie. Telewizyjną karierę rozpoczynała w serialu " Rodzinka.pl", dziś jest czołową krajową celebrytką i uznaną piosenkarką, która może pochwalić się milionami fanów. Julia nie zapomina, że rozpoznawalność jest nie tylko przyjemna, ale także może pomóc w nagłaśnianiu ważnych społecznie kwestii. Wieniawa otwarcie wspiera środowiska LGBT+, czemu wyraz dała w wywiadzie udzielonym portalowi Jastrząb Post.

Julia Wieniawa nie ma litości dla homofobów. Aktorka ostro o nietolerancji w Polsce

Julia Wieniawa ma jasne stanowisko na temat osób, które nie tolerują osób LGBT+. Zdaniem aktorki takie podejście to nic innego, jak oznaka ograniczenia umysłowego. Podkreśliła, że wszyscy ludzie są równi i orientacja seksualna nie ma tu żadnego znaczenia.

- Uważam, że są po prostu bardzo ograniczone umysłowo i tyle. Nie widzę innego wytłumaczenia. Człowiek jak człowiek - oceniła.

Julia posunęła się o krok dalej i stwierdziła, że nawet słowo "tolerancja" nie oddaje tego, jak osoby LGBT+ powinny być traktowane.

- Miłość jest miłością. Trzeba się wzajemnie szanować, tolerować. Zrozumiałam, że nawet słowo tolerowanie jest krzywdzące. Tolerować, to można laktozę. Tego szacunku wymagam i będę dawać innym - podsumowała.

Redakcja poleca

Julia Wieniawa wspiera LGBT. Aktorka przeciwstawia się homofobom

Poparcie Julii Wieniawy dla środowisk LGBT+ wyraźnie widać w mediach społecznościowych. Na swoim profilu na Instagramie aktorka kilka dni temu opublikowała zdjęcie, na którym możemy podziwiać ją w barwnej sukni. 24-latka pod fotografią umieściła hasztagi "Pride month" oraz "miłość to miłość". Co ciekawe, wśród internautów komentujących post nie zabrakło osób o homofobicznym nastawieniu.

- Jak może kobieta z kobietą się całować albo facet z facetem. Jestem młoda, ale dla mnie to za dużo.

- Wszelkim zbokom zdecydowane nie.

- Przestańcie wpychać ta gejowską flagę we wszystko. Proud to be hetero - czytamy.

Julia nie odpowiadała na komentarze, ale w wywiadzie wyraźnie dała do zrozumienia, co sądzi o ich autorach.