Obserwuj w Google News

Tysiące skarg na reportaż TVN. Materiał o papieżu wywołał oburzenie

2 min. czytania
30.03.2023 15:01
Zareaguj Reakcja

Reportaż „Franciszkańska 3” wywołał poruszenie nie tylko na scenie politycznej. Portal Wirtualnemedia.pl donosi, że po emisji materiału Marcina Gutowskiego na antenie TVN24, do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło ponad 2000 tysiące skarg. Ich liczba ciągle rośnie.

"Franciszkańska 3". Skargi masowo wpływają do KRRiT. Materiał TVN wywołał oburzenie
fot. EAST NEWS, SIPA, Setboun/SIPA

Reportaż Marcina Gutowskiego pt. „Franciszkańska 3” jest częścią serii „Bielmo”, emitowanej w „Czarno na białym” na antenie TVN 24. Gutowski podejmuje w nim trudny, ale niezwykle ważny społecznie temat pedofilii wśród osób duchownych.

W swoim reportażu dziennikarz przygląda się okresowi, w którym Karol Wojtyła sprawował posługę w Krakowie, wyciągając wniosek, że Jan Paweł II wiedział o problemie pedofilii w Kościele Katolickim, zanim został wybrany na papieża. Gutowski rozmawiał z ofiarami, ich rodzinami oraz z osobami, które informowały kardynała Wojtyłę o tym, czego dopuszczali się podlegający mu księża.

Jest to reportaż zarówno przełomowy jak i kontrowersyjny. Największy sprzeciw wobec przedstawianych w materiale Gutowskiego faktów podnieśli obrońcy Kościoła Katolickiego.

Zobacz także: TVP organizuje koncert w rocznicę śmierci Jana Pawła II. „Wielki Post, a tu balanga”

„Franciszkańska 3”. Do KRRiT wpłynęły tysiące skarg

Jak ustalili dziennikarze portalu Wirtualnemedia.pl, do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło już ponad dwa tysiące skarg.

Mamy obecnie 2440 skarg, ale liczba ta ciągle rośnie. Można powiedzieć, że w ostatnich dniach skargi płyną potokiem - poinformowała Wirtualnemedia.pl rzeczniczka KRRiT, Teresa Brykczyńska.

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych tygodniach liczba skarg jeszcze wzrośnie. Temat bezczeszczenia dobrego imienia Jana Pawła II jest chętnie podejmowany przez polityków i dziennikarzy, którzy zarzucają autorowi "Franciszkańskie 3" nierzetelność. Głosy niezadowolenia niedługo usłyszymy także na ulicach miast, w których zorganizowane zostaną marsze tych, którzy chcą stanąć w obronie Karola Wojtyły.

Źródła: RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl