,

TVP organizuje koncert w rocznicę śmierci Jana Pawła II. „Wielki Post, a tu balanga”

29.03.2023 22:02

2 kwietnia przypada 18. rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Z tej okazji TVP1, TV Trwam oraz Program 1 Polskiego Radia wyemitują koncert pod tytułem „Nie zastąpi Ciebie nikt”. Na scenie stanie m.in. Edyta Górniak, a w sieci już pojawiają się pierwsze kąśliwe uwagi.

koncert Jan Paweł II TVP
fot. Setboun/SIPA/EAST NEWS

Telewizja Polska nie pozostała obojętna na rocznicę śmierci Jana Pawła II. Już za kilka dni na rynku w Wadowicach odbędzie się huczny koncert, transmitowany m.in. w TVP 2 kwietnia o 18:00. Jak to bywa z niektórymi przedsięwzięciami TVP, w sieci już pojawiły się głosy pełne krytyki.

Zobacz także: Jakub Strzelecki zniknął z ekranów. Gwiazdor polskich seriali został księdzem

TVP organizuje koncert z okazji śmierci Jana Pawła II

Na rynku w Wadowicach wystąpi m.in. gwiazda Telewizji Polskiej, Edyta Górniak, Janusz Radek, Mateusz Ziółko, Alicja Węgorzewska, Łukasz Zagrobelny, a także Halina Mlynkova. Na scenie zaprezentuje się też uczestnik „Must be the music”, Maciej Czaczyk, który muzyczną karierę porzucił dla habitu.

To nie koniec wspaniałości, bo na scenie TVP zaprezentują się też zespoły: Siewcy Lednicy, Promyczki Dobra, Mała Armia Janosika i chór Sound'N'Grace. W niedzielę Wadowice ma też odwiedzić Jarosław Kaczyński – na razie nie wiadomo, czy będzie uczestniczył w koncercie.

Niektórzy pochwalają decyzję władz miasta i przedsięwzięcie TVP. Uważają, że rocznicę śmierci Jana Pawła II powinno uczcić się muzyką i pięknymi religijnymi pieśniami. Jest też druga strona medalu – inni średnio widzą „imprezowanie” w tak ważnym dniu, w końcu modlitwa i czuwanie powinno wystarczyć. Zresztą obowiązuje jeszcze Wielki Post.

- Ten, kto wymyślił koncert na rocznicę śmierci, to powinien się wstydzić, no, chyba że sam w rodzinie tak celebruje swoich bliskich zmarłych. Msza św. i modlitwa, kto by chciał, to by przyszedł. A tu trzeba kokosy wydać zwłaszcza na Edytę Górniak, bo to dama nie z tej ziemi. Marnowanie pieniędzy Wadowiczan. Czy są jacyś ludzie kompetentni w tym naszym Urzędzie Miasta? - piekliła się jedna z internautek w komentarzach.

- Ale jaja. Wielki Post, a tu balanga i to z jakiej okazji? Rocznicy śmierci papieża. Zdaje się, że pisowcy cieszą się ze śmierci Wadowiczanina, ze wreszcie sobie poszedł - kpi inna osoba.

- Rynek powinien być pusty - czytamy.

loader
Gwiazdy zwolnione z TVP
8 Zobacz galerię
fot. Mateusz Grochocki/East News, VIPHOTO/East News, VIPHOTO/East News

Logo radiozet Dzieje się