Zamknij

Ewa Błaszczyk przekazała dobre wieści o córce. W jakim stanie jest Ola?

28.11.2022 10:51

Ewa Błaszczyk od lat ratuje córkę, która pozostaje w stanie śpiączki. Aktorka i założycielka Kliniki "Budzik" wyznała, w jakim stanie jest obecnie 28-letnia Ola Janczarska. Po wielu zabiegach i operacjach widać progres. 

Ewa Błaszczyk
fot. Piotr Molecki/East News

Ewa Błaszczyk walczy o córkę, Olę Janczarską, która w 2000 roku zakrztusiła się tabletką i w następstwie niedotlenienia mózgu zapadła w śpiączkę. Gwiazda "Zmienników" założyła Fundację "Akogo?" i Klinikę Neurorehabilitacyjną "Budzik" przy Centrum Zdrowia Dziecka, pomagającą młodym pacjentom po ciężkich urazach neurologicznych. 

W 2016 roku polscy lekarze pod nadzorem japońskich ekspertów przeprowadzili u Oli Janczarskiej zabieg wszczepienia stymulatora mózgu. U dziewczyny poprawiło się ukrwienie mózgowia i reakcja na bodźce. - Ola reaguje, ma przytomniejsze spojrzenie, wydaje mi się, że uważniej słucha - mówiła Ewa Błaszczyk. Podkreśla jednak, że nie nastąpił cud. Przed Olą nada długa droga, lecz małymi krokami udaje się polepszyć jej stan. 

Ewa Błaszczyk o stanie córki. Z Olą jest lepiej

Ewa Błaszczyk przyznała, że przez pierwsze dwa lata walki liczyła, że stan córki szybko ulegnie poprawie. Gdy to nie następowało, zmieniła nastawienie. Dzisiaj cieszy się z każdego najmniejszego progresu. Stan Oli od dłuższego czasu jest stabilny, a aktorka nie martwi się już, czy córka przeżyje kolejną noc. Nadaj jednak nie ma chwili wytchnienia, dzieląc życie między fundacją, aktorstwem i rodziną. 

Ja już nie ogarniam, kiedy są święta, gdzie długi weekend. To jest dla mnie bardzo obce. Wiem, że ludzie coś takiego przeżywają, ale to mnie nie dotyczy - przyznała w rozmowie ze "Światem Gwiazd". 

Ostatnio Fundacja "Akogo?" obchodziła 20-lecie. Ewa Błaszczyk z dumą opowiadała o swoim przedsięwzięciu i przy okazji wyznała, w jakim stanie jest obecnie jej córka. Okazuje się, że pozostająca od 22 lat w śpiączce farmakologicznej Ola zaskakująco dobrze sobie radzi i choć spektakularnych przebudzeń nie ma, wszyscy dostrzegają postęp. 

- Ona trwa. Powinna się jakoś degenerować i psuć przy tak długim leżeniu, a się lekko poprawia, więc te wektory zupełnie się nie zgadzają. Myślę, że jest jeszcze jakiś inny plan - powiedziała Ewa Błaszczyk w rozmowie ze "Światem Gwiazd".

Aktorka dodała, że Ola daje jej siłę do działania i dla niej nie zamierza się poddać. Obecnie Ewa Błaszczyk skupia się na budowaniu Kliniki "Budzik" dla dorosłych pacjentów, której gmach powstaje przy Szpitalu Bródnowskim w Warszawie. 

 

loader