Obserwuj w Google News

Edyta Pazura oskarżona o plagiat. "Nieudolna kopia, nie wypada"

2 min. czytania
19.08.2023 09:45
Zareaguj Reakcja

Edyta Pazura i Cezary Pazura nakręcili reklamę perfum, która wywołała oburzenie internautów. Celebrytka, która została oskarżona o skopiowanie reklamy światowej sławy marki, odniosła się do zarzutów. 

Edyta Pazura oskarżona o plagiat
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER EAST NEWS

Edyta Pazura chce być kimś więcej niż żoną znanego aktora Cezarego Pazury. Realizuje się jako influencerka, postanowiła także stworzyć własną markę perfum. Dwa nowe zapachy postanowiła zaprezentować w autorskiej reklamie, do której zaangażowała męża. Promocja produktów spontanicznym nagraniem nie wszystkim jednak przypadła do gustu.

- Zrobiliśmy ten spot dokładnie tak, jak sobie to wymyśliliśmy i zapragnęliśmy. Ten film w pełni pokazuje oddanie naszej pracy, charakter perfum i zaangażowanie w Sky&Soul - poinformowała Edyta w opisie filmu.

Problem w tym, że nie brakuje opinii, że reklama Pazury to nic innego, jak nieudolna kopia spotu jednej z największych światowych marek. Pojawiły się nawet oskarżenia o plagiat, do których 35-latka postanowiła się odnieść.

Edyta Pazura skopiowała reklamę znanej marki? Żona Cezarego Pazury oskarżona o plagiat

Reklamę stworzoną przez Edytę Pazurę i jej męża surowo oceniła między innymi krytyczka mody Karolina Domaradzka, która zestawiła nagranie celebrytki ze spotem reklamowym znanej marki Enzo. Ironicznie uznała, że "wielkie umysły tego świata myślą podobnie". Podobnego zdania było wielu internautów, którzy niepochlebnie wypowiadali się o twórczości Edyty w komentarzach.

- Tu znowu wychodzi brak wiedzy i researchu, jak w przypadku Janoszek. I tak nas będą robić w konia, że nieudolna kopia to inspiracja.

- Jaki kraj, takie Kenzo.

- Inspirować się można i to jest super, ale kopiować już uważam, że nie wypada. Szczególnie gwiazdom. 

- Zgapione z reklamy Kenzo World - czytamy.

Pazura w odpowiedzi na internetowe oskarżenia o plagiat zaprzeczyła, jakoby skopiowała reklamę Kenzo. Co więcej, wyjaśniła, że nawet nie inspirowała się znaną marką, ale jedną z legend kina.

Edyta Pazura odpowiada na zarzuty o plagiat. Fani nie są przekonani?

Edyta Pazura nie zgadza się z oskarżeniami o skopiowanie reklamy Kenzo. Wyjaśniła, że taniec i charakterystyczne ruchy inspirowane są twórczością Charliego Chaplina.

- Chyba tylko tyle, że obydwie są taneczne, jak pięćdziesiąt procent reklam realizowanych w ostatnim czasie. Nasze ruchy były inspirowane Charlie Chaplinem, nie Kenzo - napisała w sieci.

Nie wszyscy internauci poczuli się jednak przekonani tłumaczeniami 35-latki. Co ciekawe, pojawiły się także osoby, które widzą wyraźną inspirację znaną marką, ale nie czują się urażone i uważają reklamę Edyty za bardzo dobrą.

Nie przegap
wszystkie-afery-antka-królikowskiego
7 Zobacz galerię
fot. TRICOLORS/East News, Pawel Wodzynski/East News