Obserwuj w Google News

Michał Dworczyk załatwił pracę Annie Popek? Wyciekł mail

Julia Piecyk
2 min. czytania
28.06.2023 16:07
Zareaguj Reakcja

Serwis Poufna Rozmowa opublikował niedawno screeny prywatnej rozmowy Anny Popek z Michałem Dworczykiem. Okazuje się, że dziennikarka w 2020 miała ubiegać się o pracę z ramienia rządowego. Teraz sama temu zaprzecza.

michał-dworczyk-załatwił-pracę-annie-popek-w-tle-tvp-ujawniono-maila
fot. Paweł Wodzyński/East News, TRICOLORS/East News

Anna Popek to jedna z tych osobistości, która może pochwalić się niesłychanie długim stażem w Telewizji Polskiej. Dziennikarka sprawdzała się na antenie jako prowadząca śniadaniówki, gospodyni Wielkich Testów TVP, a przez pewien czas spełniała się nawet jako prezenterka TVP Info.

Redakcja poleca

Anna Popek korespondowała z Dworczykiem? Ujawniono treść maila

Jakiś czas temu dziennikarka niespodziewanie powróciła na fotele „Pytania na Śniadanie”, a wieść niesie, że szefostwo szuka dla niej nowego partnera ekranowego. Okazuje się jednak, że rozchwytywana obecnie Popek, jeszcze w 2020 roku miała pewne trudności ze znalezieniem pracy. Jak donoszą Wirtualne Media, gwiazda TVP postanowiła zwrócić się po pomoc do samego  Michała Dworczyka, który – jak wynika z treści maila upublicznionego przez serwis Poufna Rozmowa – mógłby załatwić jej fuchę w Mediach Narodowych.

Szanowny Panie Ministrze, wiem że jest Pan teraz w oku cyklonu. Chciałabym móc przydać się w tym trudnym czasie – mam wiele wolnego czasu, bowiem w TVP ze względu na sytuację zdjęto wszystkie programy, które prowadzę. Nie było ich zresztą zbyt wiele – tak na marginesie - – czytamy w mailu.

Co więcej, Popek miała kontaktować się w tej sprawie także z Jarosławem Kaczyńskim, lecz sprawa się „zatrzymała”. Z treści rozmowy wynika także, że 55-latka chciała ponoć wyjść z inicjatywą do Dworczyka, aby zmobilizować PAP, Polskie Radio oraz TVP do promowania „nowych autorytetów”.

Może wykorzystać potencjalną synergię Mediów Narodowych? Pisałam w tej sprawie do pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który skierował mnie do pana Przewodniczącego Krzysztofa Czabańskiego. Tu jednak sprawa się zatrzymała. PAP, Polskie Radio i TVP mogłyby pewne tematy wzajemnie sobie podawać, podbijać je, tworzyć i promować nowe autorytety. Jeśli uznałby Pan, że w tych nadzwyczajnych okolicznościach moglibyśmy działać wspólnie, proszę o kontakt - – miała pisać dziennikarka.

Anna Popek zaprzecza mailom do Dworczyka

Portal Wirtualnemedia.pl skontaktował się w tej sprawie z samą Anną Popek, która całą sprawę skomentowała następująco:

Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek wysyłała mail do Pana Ministra Dworczyka. Nie znam Jego adresu. Sprawy polityczne nie leżą w obszarze moich zainteresowań - – mówiła.

Dziennikarka przyznała także, że co prawda korzystała wtedy ze skrzynki w domenie @annapopek.pl, lecz to nie ona jest autorką upublicznionej wiadomości.

Być może ktoś podszył się pod moją skrzynkę mailową - – skwitowała.

RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl