Obserwuj w Google News

Dorota Wellman po latach wróci do TVP? Zachwala „Pytanie na Śniadanie”

2 min. czytania
24.02.2023 11:03
Zareaguj Reakcja

Dorota Wellman udzieliła wywiadu, w którym bardzo pozytywnie oceniła pracę kolegów i koleżanek z konkurencyjnej stacji. Czyżby dziennikarka marzyła o tym, by ponownie poprowadzić „Pytanie na Śniadanie”?

wellman-po-latach-wróci-do-tvp-zachwala-pytanie-na-śniadanie
fot. MATEUSZ GROCHOCKI/Dzien Dobry TVN/East News, Instagram (@pytanienasniadanie)

Dorota Wellman od lat tworzy z Marcinem Prokopem uwielbiany przez widzów duet prowadzących „ Dzień Dobry TVN”. Być może część fanów dziennikarzy nie wie, że zanim zaczęli oni pracę w TVN, uświetniali swą obecnością inną telewizję śniadaniową. Prezenterzy prowadzili razem „ Pytanie na Śniadanie”, ale wraz z powstaniem programu konkurencyjnej stacji przeszli do TVN. W najnowszym wywiadzie Dorota Wellman została poproszona o ocenę śniadaniówki TVP. Dziennikarka przyznała, że są rzeczy, które Telewizja Polska robi jej zdaniem nieco lepiej niż redakcja „DDTVN”. Czyżby prezenterka zatęskniła za programem, który współtworzyła przed laty?

Redakcja poleca

Dorota Wellman chwali „Pytanie na Śniadanie” i krytykuje „Dzień Dobry TVN”

W rozmowie z dziennikarzem Wirtualnej Polski Wellman przyznała, że ogląda poranne show TVP, co uważa za swój dziennikarski obowiązek.

- Oglądamy „Pytanie na śniadanie” i inne poranne programy, także te w formie informacyjnej. To jest część zawodu dziennikarskiego, żeby patrzeć, co robi konkurencja, co dzieje się w tym samym paśmie, jak oni to robią - tłumaczyła.

Dorota twierdzi, że w dobrym śniadaniowym programie powinno być co najmniej pięć par prowadzących, dzięki czemu telewidzowie nie będą musieli obawiać się nudy. Dziennikarka zwróciła też uwagę na tematy poruszane w rywalizujących ze sobą porannych show i na zapraszanych gości. I w tym przypadku „zazdrości” ona prezenterom Telewizji Polskiej.

- Podoba mi się to, że są bardzo blisko ludzi, a my czasami w „Dzień dobry TVN” jesteśmy bardzo blisko celebrytów, co mnie wkurza. Mnie ta celebrycka część życia nie interesuje. Uważam, że „Pytanie na śniadanie” jest bliżej swojej publiczności - oceniła.

Gospodyni „DDTVN” nie ukrywała, że dostrzega wiele dobrych rozwiązań, na które zdecydowała się redakcja konkurencyjnej telewizji śniadaniowej.

- Świetne studio - dobrze zrobione, z dobrą scenografią, z pewnym ciepłem, które jest w środku, a którego moim zdaniem u nas troszkę brakuje. U nas jest taka nowoczesność dosyć chłodna, ja bym to zmieniła. Zobaczymy, może się uda…

Dorota Wellman wyznała, że w redakcji „Dzień Dobry TVN” dużo rozmawiają o potrzebie zmian w scenografii studia. Podkreśliła też, że „o konkurencji trzeba mówić dobrze, jeżeli ma dobre rzeczy”. Wydaje się więc, że pochwały dla programu TVP nie oznaczają, że dziennikarka marzy o powrocie do Telewizji Polskiej i jest w pełni oddana pracy w TVN, co pokazuje jej zaangażowanie i chęć ciągłego ulepszania śniadaniowego programu stacji.