Obserwuj w Google News

Dominika Gwit o otyłości. Po tym jak schudła była „najsmutniejszym człowiekiem na świecie”

2 min. czytania
05.07.2023 12:30
Zareaguj Reakcja

Dominika Gwit jest osobą otyłą, która otwarcie mówi o akceptacji swojego ciała. Aktorka kilka lat temu zrzuciła 50 kg, ale bycie szczupłym nie sprawiło, że poczuła się szczęśliwsza. Dlaczego?

Dominika Gwit była „najsmutniejszym człowiekiem na świecie”. Wszystko przez wagę
fot. Agnieszka Snieżko/East News

Dominika Gwit szerszej publiczności dała się poznać w 2009 roku, dzięki roli w kinowym hicie „Galerianki”. Dziś aktorka popisy daje przede wszystkim na deskach teatru, a „po godzinach” rozwija swoje celebryckie talenty prowadząc zasięgowego Instagrama.

Zobacz też:  Dominika Gwit na pierwszych wakacjach z synem. Pokazała sesję z plaży

Dominika Gwit szczerze o otyłości. To daje jej szczęście?

Kilka lat temu Dominika Gwit świeciła przykładem dla tych, którzy postanowili zawalczyć o smuklejszą sylwetkę. Aktorka schudła wówczas 50 kilogramów, a następnie wydała książkę o tym, jak udało jej się tego dokonać. Przekonywała, że czuje się zdrowiej i lepiej, jednak niedługo po tym wróciła do starej wagi.

Dopiero po latach aktorka otworzyła się na temat tego, że świadomie porzuciła swoją nową sylwetkę. W wywiadzie udzielonym Małgorzacie Ohme Gwit przyznała, że szczuplejsza o 50 kg wcale nie czuła się szczęśliwsza.

- Kiedy schudłam 50 kilo, to byłam najsmutniejszym człowiekiem na świecie. Otyłość jest okropna, ale kiedy ją zaakceptujesz, nauczysz się z nią żyć i nie pozwolisz jej się rozprzestrzenić, to twoje życie zupełnie inaczej może wyglądać – wyznała aktorka.

Redakcja poleca

Dominika Gwit bardzo chciała schudnąć. Mogła sobie tym zaszkodzić

Dziś Dominika Gwit kocha siebie i to, kim jest, jednak nie kryje, że nie zawsze tak było. Aktorka wyznała, że wiele razy podejmowała próby zrzucenia wagi – dziesięć razy robiła to skrajnie nieodpowiedzialnie. Następnie stwierdziła, że ruch body positive niekoniecznie idzie w tym kierunku, w którym powinien.

- Przestańmy wytykać się palcami, czy gruba, czy chuda, czy obojętnie jaka. Są też osoby skrajnie chude, którym się nie udaje przytyć, które nie umieją i nie dają rady, jeżeli nie rozpoczną terapii itd. - stwierdziła.

Na koniec Dominika Gwit podała rozwiązanie tej sytuacji. Uznała, że byłoby lepiej, gdybyśmy nabrali do siebie więcej dystansu. Nie wyklucza to jednak dbania o siebie.

Gra o tron
10 Zobacz galerię
fot. Materiały prasowe HBO