Obserwuj w Google News

Dlaczego Harry i Meghan nazwali córkę Lilibet? To imię ma ukryte znaczenie

2 min. czytania
06.06.2023 21:22
Zareaguj Reakcja

Lilibet Diana Mountbatten-Windsor jest drugim dzieckiem księcia Harry’ego i Meghan Markle. Jej imię skrywa pewną tajemnicę. Wiemy, dlaczego rodzice tak ją nazwali.

Dlaczego Harry i Meghan nazwali córkę Lilibet? To imię ma ukryte znaczenie
fot. Shutterstock/Mr Pics

Książę Harry i Meghan Markle od kilku lat nie pełnią formalnych obowiązków, które należą do członków rodziny królewskiej. Żyją z dala od royalsów i choć wielokrotnie zaznaczali, że zależy im na zachowaniu prywatności, w mediach nie brakuje informacji na ich temat. Sami również nie szczędzą dziennikarzom pikantnych szczegółów.

Niedawno Harry wydał autobiograficzną książkę. „Spare” dosyć szybko zwróciła uwagę wszystkich osób, które są zainteresowane życiem brytyjskiej rodziny królewskiej. Można śmiało powiedzieć, że jeszcze przed premierą zasłużyła na miano kontrowersyjnej. Nie brakowało w niej intymnych szczegółów dotyczących przeszłości księcia. Harry opowiedział w niej między innymi o misji w Afganistanie, porównując talibów do pionków w szachach. Jego wyznanie spotkało się z krytyką nie tylko ze strony wspomnianej fundamentalistycznej grupy, ale także wywołało oburzenie wśród niektórych Brytyjczyków. Informacje zawarte w książce z pewnością nie wpłynęły też pozytywnie na relacje księcia z rodziną. Byliśmy tego świadkami w dniu koronacji Karola III.

Książę Harry przyleciał wówczas do Wielkiej Brytanii bez małżonki. Nie mógł jednak liczyć na ciepłe przyjęcie ze strony royalsów. Usadzono go z dala od koronowanego ojca i uniemożliwiono partycypowanie w formalnych wydarzeniach związanych z ceremonią koronacyjną. Choć jego wizyta na brytyjskim dworze była krótka, wystarczyła, by wzbudzić w księciu tęsknotę za domem. Już teraz mówi się o tym, że Harry zaczyna zastanawiać się nad powrotem w rodzinne strony.

Nie tylko to świadczy o jego przywiązaniu do rodziny. Wystarczy spojrzeć na ukryte znaczenie imienia, które razem z żoną nadali córce, by zrozumieć, że książę ceni swoje korzenie.

Dlaczego Harry i Meghan nazwali córkę Lilibet?

Książę Harry i Meghan Markle doczekali się dwóch pociech. Pierwsza z nich, syn Archie, przyszła na świat w 2019 roku. Druga – Lilibet Diana Mountbatten-Windsor – 4 czerwca obchodziła drugie urodziny. Część osób może nie zdawać sobie sprawy z tego, że z jej imieniem związana jest niezwykła historia.

Daily Mail informuje, że dziewczynka zawdzięcza swoje pierwsze imię prababce, królowej, która wśród krewnych znana była właśnie jako Lilibet. Przydomek ten zdobyła w czasach, gdy nie potrafiła jeszcze poprawnie wymówić swojego prawdziwego imienia – Elizabeth.

Drugie imię dwuletniej córki Harry’ego i Meghan, Diana, to imię, które nosiła zmarła tragicznie matka księcia, babka Lilibet. Księżna Diana zmarła 31 sierpnia 1997 roku w Paryżu, gdy Harry miał zaledwie 12 lat. Jej odejście było szokiem dla wszystkich, którzy ją znali. Diana była jedną z najbardziej lubianych przedstawicielek brytyjskiej rodziny królewskiej.

Daily Mail donosi, że Meghan i Harry na co dzień używają krótszej, zdrobniałej formy imienia Lilibet. Zwracają się do niej zdrobniale – Lili.

Królowa Elżbieta II
13 Zobacz galerię
fot. Instagram/@royalfamily/screen

Źródła: RadioZET.pl/DailyMail.co.uk