Obserwuj w Google News

Camilla nie będzie miała nowej korony. Wprowadzi tylko drobne zmiany

2 min. czytania
15.02.2023 11:04
Zareaguj Reakcja

Wielkimi krokami zbliża się koronacja króla Karola III i jego żony Camilli. Data została wyznaczona na maj, ale już teraz pojawiają się istotne informacje. Małżonka króla nie będzie miała nowej korony, tylko wykorzysta taką, która już kiedyś była używana. Zapowiedziano jednak kilka poprawek.

Król Karol z małżonką Kamilą
fot. Tim Rooke/Rex/Shutterstock/Rex Features/East News

Camilla nie będzie miała nowej korony. Podjęto decyzję, że przyszła królowa wykorzysta podczas koronacji koronę Marii Teck. Jak podje portal gazeta.pl, to pierwszy taki przypadek od 300 lat, gdy przyszła królowa skorzysta z gotowego projektu. W planach jest jednak wprowadzenie kilku zmian.

Zobacz także:  Królowa Camilla zaniemogła. Choroba w rodzinie królewskiej

Camilla nie będzie miała nowej korony. Wprowadzi tylko drobne zmiany

Przyszła królowa Wielkiej Brytanii, Camilla, nie będzie miała nowej korony. Pałac Buckingham podał, że małżonka króla Karola III wykorzysta koronę z 1911 roku, którą nosiła Maria Teck. Zapowiedziano jednak, że zostaną wprowadzone pewne modyfikacje dotyczące diamentów. 

Redakcja poleca

Pałac przekazał również, że korona Marii Teck została już zabrana z wystawy w Tower of London

- Drobne zmiany zostaną wprowadzone przez jubilera koronnego. Wstawione klejnoty powinny odzwierciedlać indywidualny styl każdej osoby, która zakłada koronę. Zmiany te będą w szczególności hołdem dla Królowej Elżbiety II, ponieważ korona zostanie zmieniona za pomocą diamentów Cullinan III, IV i V. Diamenty były przez wiele lat częścią osobistej kolekcji biżuterii królowej Elżbiety II i były często noszone przez nią jako broszki - można przeczytać w oświadczeniu.

Przedstawiciele rodziny królewskiej tłumaczą też, jakie dokładnie zmiany zajdą w koronie. Wiadomo, że nie zostaną wykorzystane największe diamenty w koronie Marii Teck.

Cztery z ośmiu łuków korony zostaną usunięte, aby korona wyglądała inaczej niż wtedy, gdy była noszona przez królową Marię podczas koronacji w 1911 roku - podsumowano.

Jak czytamy na gazeta.pl, ostatni raz w taki sposób zmieniono koronę w 1727 roku

Odsetki od Zetki: Radio ZET pomoże Ci spłacić kredyt. Wyślij zgłoszenie

Kiedy odbędzie się koronacja króla Karola III?

Koronacja króla Karola III i jego małżonki Camilli została wyznaczona na 6 maja 2023 roku.

Zobacz także:

RadioZET.pl/wiadomosci.gazeta.pl

Najgłośniejsze rozstania gwiazd w 2022 roku
8 Zobacz galerię
fot. East News, kolaż radiozet.pl