Obserwuj w Google News

Camilla ma tajny kod jak Elżbieta II. Wszystko przez spóźnialstwo Karola III

2 min. czytania
23.02.2023 14:28

Camilla Parker Bowles od lat wspiera swojego męża króla Karola III. Okazuje się, że wysyła małżonkowi tajne sygnały, które pomagają mu podczas oficjalnych wystąpień. Czyżby Camilla wzięła przykład z Elżbiety II?

camilla-ma-tajny-kod-jak-elżbieta-ii-wszystko-przez-spóźnialstwo-karola
fot. Rex Features/East News

Królowa Elżbieta II na przestrzeni lat wypracowała ze swoimi współpracownikami szereg tajnych sygnałów, dzięki którym była w stanie komunikować się z nimi bez użycia słów. Królewski historyk Hugo Vickers poinformował, że kiedy stawiała torebkę na stole lub przekładała ją z ręki do ręki, dawała znać o chęci zakończenia rozmowy bądź spotkania. Z kolei położenie torebki na podłodze oznaczało konieczność jak najszybszego wyratowania królowej z „opresji”. Inni eksperci wskazują, że podobny wydźwięk miało mieć przekręcanie przez Elżbietę II pierścionka na placu.

Okazuje się, że przyszła królowa małżonka Camilla, także stosuje pewne subtelne triki. W jej przypadku chodzi jednak o jej męża, Karola III. Gyles Brandreth, autor książki „Elżbieta: intymny portret”, podkreśla, że Camilla jest „dobrym towarzyszem i najlepszym przyjacielem króla Karola III”.

- Teraz, gdy jego dzieci opuściły dom, jest jedyną osobą na całym świecie, z którą może być całkowicie wolny i otwarty - przekonuje Brandreth.

Redakcja poleca

Tajne znaki i sygnały królowej małżonki. Tak Camilla wspiera Karola III

Nie jest tajemnicą, że królowa Elżbieta II wiele zawdzięczała księciu Filipowi, którego uważała za swoje największe wsparcie. Nie inaczej jest w przypadku syna monarchini, który pewnie z trudem próbowałby odnaleźć się na tronie, gdyby nie jego ukochana żona. Camilla nie jest jednak tak subtelna jak Elżbieta II i musiała zdecydować się na nieco bardziej wyraźne sygnały wysyłane do męża.

Król Karol III ma ponoć tendencję do przeciągania spotkań i ciągłych spóźnień. Znaleziono więc sposób na to, by zachęcić go do zwiększenia tempa rozmów podczas oficjalnych spotkań.

- Kiedy król Karol III się spóźnia lub mówi za dużo, królowa małżonka Camilla dyskretnie pociąga za tył jego marynarki, czasami dość energicznie - ujawnia Brandreth.

Towarzyszka Karola potrafi jednak też skutecznie uspokoić małżonka, a w chwilach kryzysu „delikatnie masuje dłonią jego plecy”.

Myślicie, że przy wsparciu Camilli Karol ma szansę być dobrym królem?