Obserwuj w Google News

Król Karol przeżył piekło. Ujawniono prawdę o jego dzieciństwie

2 min. czytania
15.02.2023 13:50
Zareaguj Reakcja

Królewskie wychowanie to nie sielanka. Brytyjski tabloid ujawnił prawdę o trudnym dzieciństwie króla Karola. Okazuje się, że rodzice nie poświęcali mu uwagi, co mogło negatywnie wpłynąć na jego życie. O jednym incydencie z czasów jego młodości trudno jest zapomnieć.

Król Karol przeżył piekło. Ujawniono prawdę o jego dzieciństwie
fot. Shutterstock/Marcin Kadziolka

Zapewne każdy marzył w dzieciństwie, by choć na chwilę zaznać królewskich luksusów. Monarsze życie wydawało się wówczas szczęśliwe, dostatnie i pełne przepychu. Rzeczywistość — jak to zwykle bywa — okazuje się daleka od wyidealizowanych wyobrażeń, przynajmnniej w przypadku brytyjskiej rodziny królewskiej.

Zobacz także: Wstydliwa wpadka króla Karola w meczecie. Naprawdę nikt tego nie zauważył?

Król Karol miał koszmarne dzieciństwo? Tabloid ujawnia prawdę

Wraz z rozwojem nauki i systemów społecznych zmieniło się podejście do dzieci. Dziś część zachowań, które dawniej były pożądane lub akceptowane, może większości osób wydać się nieodpowiedzialna i szkodliwa. Król Karol z pewnością ma na co narzekać. Królowa Elżbieta i książę Filip nie słynęli z wylewności. Jak podaje brytyjski tabloid The Sun, royalsi dość wcześnie zostali nauczeni, że całusy i przytulanie dzieci było w złym tonie. Nigdy nie robili tego publicznie. Nie wiadomo też, czy okazywali swoim dzieciom czułość także na osobności.

W czasie, gdy aktualny król, Karol, przychodził na świat, jego ojciec zajęty był grą w squasha. Kiedy następca tronu się urodził, królowa karmiła go piersią jedynie przez miesiąc. Później Karol został oddany pod opiekę niań i guwernantek. Pozwalano mu spotykać się z rodzicami jedynie rano i wieczorem. W sumie spędzał z nimi mniej niż godzinę dziennie.

Redakcja poleca

Król Karol był źle traktowany? Jeden incydent zwrócił uwagę mediów

The Sun przypomina o pewnym incydencie, który miał miejsce, gdy królowa Elżbieta podróżowała w sprawach zawodowych. Stęskniony za matką Karol miał okazję spotkać się z nią w Libii po kilku miesiącach rozłąki. Ich pierwsze spotkanie nie przebiegło jednak tak, jak sobie to wyobrażał. Zamiast go uściskać, matka jedynie podała mu rękę.

Tabloid zwraca uwagę, że taki styl wychowania mógł mieć bardzo negatywny wpływ na życie króla Karola, ponieważ od zawsze był cichym i wstydliwym człowiekiem.

Źródła: RadioZET.pl/TheSun.co.uk