Obserwuj w Google News

Bartek Jędrzejak o pracy w TVN. „Dwa lata leczenia, trzy lata psychoterapii”

2 min. czytania
05.05.2023 11:30

Bartłomiej Jędrzejak w najnowszym wywiadzie dosadnie wypowiedział się na temat pracy w „Dzień dobry TVN”. Dziennikarz sądził, że jest niezniszczalny, jednak tempo pracy przypłacił zdrowiem. Przez dwa lata brał leki, a przez trzy korzystał z psychoterapii.

Bartłomiej Jędrzejak
fot. TRICOLORS/East News

Bartłomiej Jędrzejak to dziennikarz i prezenter. Przez wiele lat był związany z TVP, gdzie współtworzył m.in. „Wiadomości” czy „Teleexpress”. W 2008 roku związał się ze stacją TVN, gdzie w „Dzień dobry TVN” między innymi zapowiada pogodę. W ostatnim wywiadzie wyjawił, że tempo, jakie sobie narzucił, było dość destrukcyjne dla jego zdrowia.

Zobacz także:  Martyna Wojciechowska ma smutne wieści. Mówi o próbach samobójczych

Bartłomiej Jędrzejak o chorobie

- Oczy otwieram już około godziny piątej. O ósmej rano zaczynamy „Dzień dobry TVN”, a ja godzinę wcześniej muszę być na planie. I bardzo często wstaję kilka minut przed dźwiękiem budzika. Niestety, dzieje się tak również, kiedy mam wolny dzień i mogę pospać dłużej. Nie potrafię spać na siłę, ale na szczęście jestem mistrzem drzemek – opowiadał Bartek Jędrzejak „Życiu na gorąco”.

Dziennikarzowi momentami wręcz nie wystarczało doby, aby za wszystkim nadążyć i znaleźć czas dla samego siebie. Gwiazdor „Dzień dobry TVN” określił samego siebie jako Titanic – sądził, że jest niezatapialny i niezniszczalny. Niestety, rzeczywistość okazała się gorzka.

- […] w pewnym momencie wpadłem na skałę lodową i zacząłem tonąć. Na szczęście bardzo szybko znalazłem szalupę ratunkową i nie spadłem na dno. Mówię o tym głośno, otwarcie, choć na początku miałem z tym pewien kłopot. Ale teraz mam to już gdzieś. Przeszedłem depresję i nerwicę lękową. Dwa lata leczenia, brania leków, trzy lata psychoterapii – kontynuował Jędrzejak dla „Życia na gorąco”.

Redakcja poleca

- Mi po prostu głowa w pewnym momencie powiedziała: „Jędrzejak, dość”. Najważniejsze, żeby jak najszybciej otrzymać odpowiednią pomoc. Przede wszystkim od psychiatry, który nas zbada, zdiagnozuje i zapisze leki. Później niezbędny jest psycholog, który pomoże zrozumieć, dlaczego pojawiła się depresja. Ważni są też ludzie wokół. Bliscy i ich wsparcie, dzięki którym poczujemy się bezpiecznie – radził prezenter „Dzień dobry TVN”.

Nie tak dawno Bartek Jędrzejak zachęcał do przekazywania 1,5% podatku dla Fundacji TVN. Celem jest wybudowanie gabinetów psychologiczno-psychiatrycznych w szpitalach. Zależy mu, aby każdy, kto potrzebuje pomocy, otrzymał ją jak najszybciej.

Jeśli podejrzewasz u siebie lub u kogoś bliskiego depresję, przeżywasz trudny czas, dopada Cię wiele złych myśli - poproś o pomoc. Poniżej znajdziesz numery, pod którymi otrzymasz profesjonalne wsparcie.

Pomoc w kryzysie psychicznym:

Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - tel. 22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)

Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)

ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania - tel. 22 484 88 01

Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel. 22 425 98 48 (poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)

Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo)

Gwiazdy, które cierpiały na depresję  [ZDJĘCIA]
9 Zobacz galerię
fot. East News