Obserwuj w Google News

Anna Dereszowska nie ma nic przeciwko jedzeniu robaków. Szczere wyznanie

2 min. czytania
07.06.2023 19:59
Zareaguj Reakcja

Niedawno w mediach huczało od spekulacji na temat wprowadzania do sklepów alternatywnego źródła białka w postaci owadów. Prym w narracji sprzeciwiającej się wprowadzeniu nowych produktów na polski rynek wiodła Telewizja Polska. Teraz Anna Dereszowska, która grała w jednej ze sztandarowych produkcji TVP – serialu „Barwy szczęścia” – przyznała, że nie miałaby problemu z jedzeniem robaków.

Anna Dereszowska nie ma nic przeciwko jedzeniu robaków. Szczere wyznanie
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Anna Dereszowska raczej unika kontrowersji. Skupia się na karierze i z godną podziwu determinacją pracuje nad swoim aktorskim portfolio. Mogliśmy oglądać ją między innymi w kilku produkcjach Telewizji Polskiej. Grała w „Złotopolskich”, Na dobre i na złe” i w „Barwach szczęścia”.

Poza tym widzieliśmy ją także w produkcjach innych stacji, na przykład w „Prawie Agaty”, „Lulu” i w „Komisarz Mamie”.

Dereszowska dba także o swoją rozpoznawalność, udzielając wywiadów. W niedawnej rozmowie z „Wysokimi Obcasami” zasugerowała, że mogłaby jeść robaki.

Anna Dereszowska szczerze o jedzeniu robaków

Anna Dereszowska nie ukrywa tego, że troszczy się o środowisko. W „Wysokich Obcasach” czytamy, że zamontowała w swoich dwóch domach fotowoltaikę, a na co dzień przemieszcza się samochodem elektrycznym.

Ze względu na preferencje jej partnera aktorka rzadko zagląda w sklepie do działu z mięsem. Unika go między innymi z troski o środowisko naturalne.

Mięsa nie kupuję dużo, bo mój partner go nie je, a my z Leną bardzo ograniczamy jego spożycie. Produkcja czerwonego mięsa jest ekstremalnie kosztowna dla środowiska; ilość wody i energii, którą trzeba zużyć, żeby wyprodukować kilogram wołowiny, jest kolosalna – powiedziała w „Wysokich Obcasach”.

Jej zdaniem wprowadzenie produktów stworzonych z owadów na sklepowe półki jest czymś, czego nie uda się uniknąć.

Trzeba szukać alternatywnych źródeł białka, na przykład z owadów – to nieuniknione. Ja z jedzeniem owadów nie mam problemu, moje dzieci też nie. Trzy lata temu byliśmy w Wietnamie i Maks z wielkim smakiem chrupał prażone insekty zamiast chipsów. Ogromnie mu to smakowało – wyjaśniła aktorka.

Redakcja poleca

Źródła: RadioZET.pl/Wysokieobcasy.pl