Obserwuj w Google News

Robert Makłowicz o jedzeniu robaków i Unii Europejskiej. Zmiażdżył propagandę PiS? [WIDEO]

2 min. czytania
06.03.2023 09:32
Zareaguj Reakcja

Robert Makłowicz w najnowszym nagraniu odniósł się do plotek dotyczących promowania przez Unię Europejską jedzenia robaków. Nie krył swojego oburzenia i otwarcie skrytykował propagandę środowisk prawicowych.

Robert Makłowicz
fot. Lukasz Piecyk/REPORTER / EAST NEWS

Robert Makłowicz to jeden z najpopularniejszych w Polsce dziennikarzy i krytyków kulinarnych. Jest nie tylko osobowością telewizyjną, przez lata stał się elementem krajowej popkultury, regularnie pojawia się w internetowych memach i żartach, nagrywano o nim nawet piosenki. Swoim poczuciem humoru i klasą podbił serca szerokiego grona fanów. Sympatyczny 59-latek ma przy tym ugruntowane poglądy, którym daleko do tych promowanych przez partię rządzącą. W najnowszym nagraniu opublikowanym w serwisie YouTube Makłowicz odpowiadał na pytania internautów. W ostrych słowach skomentował krążące plotki o rzekomym promowaniu przez Unię Europejską jedzenia robaków.

Robert Makłowicz o jedzeniu robaków. Gwiazdor telewizji rozprawia się z plotkami

Media społecznościowe obiegł fragment filmu z udziałem Roberta Makłowicza, który odpowiada na pytanie fana o pomysł zastąpienia mięsa robakami, co miałaby rozważać Unia Europejska. Krytyk kulinarny nie ukrywał, że pytanie go rozzłościło, a plotki uważa za absurdalne.

- Panie Mateuszu, czemu pan takie bzdury powtarza i to jeszcze publicznie się nimi dzieli? To jest nieprawdziwy przekaz. Czy pan naprawdę uważa, że Unia chce pana zmusić, żeby pan jadł robaki? Jak ona pana do tego zmusi, jakiś komisarz będzie u pana nocował i będzie panu łyżeczką wprowadzał robaki do ust? W sklepie będą pana pilnować? - skomentował.

Zdaniem Makłowicza podobne teorie to jedynie propaganda.

- To jest taka sama głupota, jak to, że Unia każe prostować banany. To jest propaganda. To, że Unia dopuściła do obrotu wyroby, w których mogą być robaki np. mąka, to jest inna sprawa. Ale czy ktoś pana zmusi do kupowania tego? No błagam - podsumował. 

Wypowiedź Roberta mocno podzieliła użytkowników mediów społecznościowych.

ZOBACZ TAKŻE:  Jak rozpoznać, że produkt zawiera dodatek owadów? Szukaj tych słów na etykiecie

Redakcja poleca

Robert Makłowicz wyśmiewa plotki o jedzeniu robaków. Gwiazdor zaatakował PiS?

Zdaniem części internautów Robert Makłowicz dobrze zrobił, wyśmiewając plotki, ich zdaniem rozpowszechniane przez zwolenników PiS i osoby nieprzychylne Unii Europejskiej.

- Pan Robert. Żaden Lewandowski, czy też inny. Po prostu Makłowicz prezydentem!

- Pan Robert pozamiatał ciężko wypracowany spin PiS.

- Potężny krytyk kulinarny, podróżnik i literat bezpardonowo rozprawia się z piso-konfederacką propagandą na temat jedzenia robaków.

- Makłowicz wyjaśnia idiotom strach przed robakami - czytamy w komentarzach.

Głos zabrały także osoby, których zdaniem Robert Makłowicz nie ma racji.

- Tak. Niech pan Makłowicz nie rżnie głupa. Likwidowanie hodowli, zamykanie farm, ograniczanie terenów upraw, przygotowywanie zakazu reklamy mięsa, propaganda i subsydia dotyczące żywności z robaków. Metoda małych kroków.

- Nie spodziewałem się, że on jest aż tak głupi. Patrz samochody elektryczne - pisali użytkownicy Twittera.