Obserwuj w Google News

Ania Wyszkoni szczerze o depresji. "Leżałam bez energii na podłodze”

2 min. czytania
13.12.2022 11:36

Ania Wyszkoni kilka lat temu zdradziła, że zdiagnozowano u niej nowotwór tarczycy. Wokalistka po wyczerpującej walce z rakiem i terapii onkologicznej zachorowała na depresję. Ambasadorka kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję” opowiedziała o leczeniu psychiatrycznym i wróciła wspomnieniami do trudnych momentów.

Ania Wyszkoni
fot. Ola Skowron/East News

Ania Wyszkoni podbiła serca słuchaczy jako wokalistka grupy „Łzy”. Hity „Narcyz się nazywam” czy „Agnieszka” zyskały miano niemal kultowych. Artystka była związana z zespołem do 2010 roku, by później skupić się na karierze solowej. Celebrytka ma na swoim koncie również udział w programie „Taniec z gwiazdami”, gdzie występowała u boku Jana Klimenta, a od 2020 roku prowadzi show Polsatu "Design Dream. Pojedynek na wnętrza".

Zobacz także:  Pojedynek na wnętrza: Anna Wyszkoni poprowadzi nowe show Polsatu. Kiedy pierwszy odcinek?

Ania Wyszkoni poszła do psychiatry. „Depresja jest ciągle tematem tabu”

Ostatnie lata nie były dla artystki łatwe. Po tym, jak wykryto u niej nowotwór tarczycy, musiała zmierzyć się z operacją i wyczerpującą chemioterapią.

Gdy dowiadujesz się, że masz raka, twoje życie wywraca się do góry nogami. Szok, niedowierzanie, strach, co będzie dalej. Przepłakałam wiele nocy przed operacją. Miałam w głowie mnóstwo pytań. To było doświadczenie graniczne

 – wyznała Wyszkoni w rozmowie z „Galą”.

Redakcja poleca

Choć walka z rakiem zakończyła się sukcesem, trudne przejścia poskutkowały kolejną chorobą – Ania Wyszkoni zmagała się z depresją.

Nie byłam w stanie poradzić sobie z tym sama. Leżałam bez energii na podłodze i nie wiedziałam, w którą stronę pójść w życiu, co ze sobą zrobić. Autentycznie leżałam na podłodze. To był moment zwrotny, kiedy zrozumiałam, że potrzebuję pomocy. Wtedy właśnie poszłam do psychiatry

– zdradziła na łamach magazynu „Twarze Depresji”.

- Uważam, że depresja jest ciągle tematem tabu. Zdecydowanie za mało się o niej mówi, a coraz więcej osób ta choroba dotyka. Dlatego trzeba mówić o niej głośno – podkreśliła.

RadioZet.pl/”Gala”/”Twarze Depresji”

Jeśli podejrzewasz u siebie lub u kogoś bliskiego depresję, przeżywasz trudny czas, dopada Cię wiele złych myśli – poproś o pomoc. Poniżej znajdziesz numery, pod którymi otrzymasz profesjonalne wsparcie.

Pomoc w kryzysie psychicznym:

 

Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - tel. 22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)

 

Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)

 

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)

 

ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania - tel. 22 484 88 01

 

Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel. 22 425 98 48 (poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)

 

Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo)

Gwiazdy, które cierpiały na depresję  [ZDJĘCIA]
9 Zobacz galerię
fot. East News