Obserwuj w Google News

Andrzej Nejman upija się w pracy? Skandal w Teatrze Kwadrat!

2 min. czytania
17.02.2023 21:25
Zareaguj Reakcja

W Teatrze Kwadrat doszło do skandalu – dyrektor placówki został oskarżony o picie alkoholu w pracy i ubliżanie swoim podwładnym. O sytuacji wypowiedzieli się byli pracownicy Andrzeja Nejmana, a także sam sprawca zamieszania. Jaka przyszłość czeka popularne miejsce spektakli?

Andrzej Nejman
fot. TOMASZ URBANEK/Dzien Dobry TVN/East News

Andrzej Nejman rozpoznawalność zyskał dzięki roli Waldemara w serialu „Złotopolscy”, w którą wcielał się na antenie TVP przez ponad 10 lat. Aktor zrezygnował jednak z występów na wizji na rzecz pracy w warszawskim teatrze. Od 2010 roku jest dyrektorem Teatru Kwadrat – okazuje się jednak, że jego szefowanie pozostawia wiele do życzenia.

Zobacz także:  Andrzej Nejman ostro o Polsce i rządach Kaczyńskiego. "Jak ktoś nie bije żony, to jest podejrzany"

Andrzej Nejman pije i obraża pracowników? Padły mocne oskarżenia

17 lutego 2023 roku w "Gazecie Wyborczej — Stołecznej" pojawił się tekst o nieprawidłowościach w funkcjonowania Teatru Kwadrat. Według doniesień dyrektor instytucji artystycznej miał pić alkohol w miejscu pracy oraz agresywnie się zachowywać.

Dyrektor obrażał pracowników technicznych, poniżał garderobiane, widziałem na własne oczy, jak obraził na próbie aktora
Atmosfera była męcząca. Dyrektor upijał się na bankietach, spektaklach wyjazdowych, w trakcie prób. Ośmieszał instytucję

 – powiedzieli dziennikarzom współpracownicy Andrzeja Nejmana.

Jedna z wypowiadającej się dla gazety osób wspomniała nawet, że przez pracę w Teatrze Kwadrat potrzebowała wizyty u psychiatry.

Uciekłem na zwolnienie psychiatryczne. Musiałem zadbać o swój dobrostan. Przez wiele miesięcy słyszałem na swój temat niestworzone plotki — że mam romans, że nie przykładam się do pracy

 – wyznała osoba z otoczenia Nejmana.

Redakcja poleca

Andrzej Nejman straci posadę w Teatrze Kwadrat? Wpłynęły skargi

Jak poinformowała „Wyborcza”, w połowie zeszłego roku do ratusza przesłano anonimowy donos na dyrektora Teatru Kwadrat. Wśród zarzutów postanowionych Nejmanowi i jego żonie pojawiło się nadużywanie alkoholu w miejscu pracy, używanie pojazdu służbowego do celów prywatnych czy poniżanie współpracowników. Skończyło się jednak jedynie na rozmowie.

Zapytany o sytuację Andrzej Nejman odpowiedział dość wymijająco.

-Nie mógłbym stwierdzić jednoznacznie, że nigdy nie piję w miejscu pracy. Moim miejscem pracy jest teatr, w którym odbywają się bankiety premierowe, bankiety organizowane przez firmy, spotkania towarzyskie pracowników. Garderoba jest miejscem, z którego często artyści nie chcą wychodzić po spektaklu. Oglądamy tam mecze, świętujemy urodziny. Przy wszystkich tych okazjach obecny jest alkohol – wyjaśnił dziennikarzom.

Odniósł się także do oskarżeń o koszmarne traktowanie pracowników instytucji.

Uratowałem teatr. Uratowałem zespół. Być może również kogoś skrzywdziłem. Nigdy nie celowo. Nigdy z premedytacją. W miarę upływu lat uczyłem się coraz więcej, nie tylko formalnego zarządzania, ale właśnie relacji międzyludzkich

– powiedział w rozmowie z gazetą.

Mimo że osoby, które miały w pracy styczność z Andrzejem Nejmanem żądają wybrania nowego dyrektora, wcale się na to nie zanosi. „Obecnie prezydent nie planuje ogłaszać konkursu na stanowisko dyrektora Teatru Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego” – podało biuro kultury.

Co myślicie o całej tej sytuacji?

RadioZet.pl/"Gazeta Wyborcza – Stołeczna"

Jerzy Stuhr / Borys Szyc / Joanna Liszowska
11 Zobacz galerię
fot. TRICOLORS/East News / Artur Zawadzki/REPORTER / TRICOLORS/East News