Obserwuj w Google News

Andrzej Nejman dzisiaj. Co robi i jak wygląda Waldek ze "Złotopolskich"?

Sylwia Wamej
2 min. czytania
11.07.2019 16:00
Zareaguj Reakcja

Andrzej Nejman to aktor, który szerszej publiczności kojarzony jest z roli Waldka ze "Złotopolskich". 44-letni gwiazdor na swoim koncie ma również mnóstwo innych ról, filmowych i dubbingowych. Wyreżyserował też kilka spektakli. Co dziś robi i jak wygląda Andrzej Nejman?

Andrzej Nejman
fot. Viphoot/ East News

Andrzej Nejman. Co dziś robi Waldek ze "Złotopolskich"?

Andrzej Nejman przed laty grał Waldka Złotopolskiego w "Złotopolskich", który zaskarbił sobie sympatię widzów. Szerszej publiczności najbardziej jest znany z roli sympatycznego blondyna w serialu TVP 2. Choć serial dawno temu zszedł z anteny, aktor wciąż związany jest z aktorstwem, choć można powiedzieć, że swoje serce zostawił w teatrze. Od 1998 roku związany jest z teatrem Kwadrat, natomiast od 2010 roku jest jego dyrektorem. Na swoim koncie ma również wyreżyserowanie kilku spektakli, oczywiście w Teatrze Kwadrat. Wyreżyserował takie przedstawienia, jak m.in. "Trzy sypialnie", "czego nie widać" oraz "Medium".

Andrzej Nejman. Życie prywatne. Ile aktor ma dzieci?

44-letni aktor dziś rzadko pokazuje się na czerwonych dywanach. Robi to przy okazji premier w teatrze, którym kieruje. Choć oczywiście na przestrzeni lat zmienił się, wciąż można go poznać po bujnych blond włosach. Aktor od wielu lat jest mężem Małgorzaty, z którą wychowuje dwoje dzieci: syna Jakuba i córkę Martę. W jednym z wywiadów opowiadał, że gdy po raz pierwszy zobaczył przyszłą żonę, wiedział, że to "jest to". Jednak początkowo ona nie zwracała na niego uwagi.

"Musiałem się trochę pomęczyć, żeby poderwać Gosię. Bardzo mi się spodobała i za wszelką cenę chciałem zwrócić jej uwagę na siebie. Gdy zobaczyłem ją po raz pierwszy, od razu wiedziałem, że jest dziewczyną, o jakiej marzyłem" - powiedział w wywiadzie.

Aktor i  jego rodzina raczej nie brylują w show-biznesie. Próżno szukać rodzinnych zdjęć w mediach społecznościowych i okładek pism, na których Nejman opowiada o prywatnych sprawach. Aktor na swoim koncie ma też udział w dwóch programach telewizyjnych: "Jak oni śpiewają" oraz "Taniec z gwiazdami". Jednak od telewizji woli zdecydowanie bardziej teatr. Zresztą nie tylko, bo Andrzej Nejman dał też się poznać jako aktor dubbingowy.

EN_01378079_0061
fot. Artur Zawadkzi/ Reporter/ East News

Andrzej Nejman zadebiutował w filmie "Matka Swojej Matki" Roberta Glińskiego

Andrzej Nejman już jako 8-letni chłopiec wystąpił w filmie "Rozalka Olaboga". Na dużym ekranie zadebiutował w filmie Roberta Glińskiego "Matka Swojej Matki" rolą Marcina. Fanom znany jest z takich filmów jak m.in. "Poranek Kojota", "Sposób na Alcybiadesa",  oraz "Szamanka". Oprócz roli w "Złotopolskich" gościł w takich serialach, jak m.in "Niania", "Lekarze", "Prawo Agaty" oraz "Ojciec Mateusz".

 

RadioZEt.pl/ SW