Obserwuj w Google News

Agata Rubik krzywdzi swoją córkę? Ekspertka komentuje aferę z wynikami egzaminów

2 min. czytania
04.07.2023 17:13
Zareaguj Reakcja

Agata Rubik wywołała kontrowersje, publikując post, w którym komentuje wyniki z córki z egzaminów ósmoklasistki. Głos w sprawie zabrała psycholożka dziecięca, która dostrzegła zagrożenia w zachowaniu celebrytki. 

Agata Rubik z córkami
fot. screen: Instagram @agata_rubik

Agat Rubik wywołała kontrowersje nagraniem, w którym pokazała, jak jej starsza córka Helena sprawdza wyniki egzaminów ósmoklasistki. Choć dziewczynka nie ma się czego wstydzić, zdaniem wielu osób reakcja Agaty sugerowała, że oczekuje od dziecka perfekcji.

-  Myślałaś, że dostaniesz stówę z matmy, a ci zabrali jakieś punkty (...) Nie, no, Hela, całkiem nieźle, jak na dziecko, które nie chodziło do polskiej szkoły - oceniała pociechę.

Internauci uważają, że żona Piotra Rubika przelewa na córkę niespełnione szkolne ambicje i szuka problemu w momencie, w którym powinna się cieszyć sukcesem Heleny. Głos w sprawie w rozmowie z portalem Kobieta Wirtualna Polska zabrała psycholożka dziecięca Aleksandra Piotrowska.

Agata Rubik ma złe metody wychowawcze? Psycholożka dziecięca oceniła zachowanie celebrytki

Aleksandra Piotrowska nie ukrywa, że zachowanie Agaty Rubik może w przyszłości spowodować problemy Heleny z poczuciem własnej wartości. Psycholożka obawia się, że córka celebrytki może mieć kłopoty ze sprostaniem życiowym wyzwaniom.

- Na pierwszy plan wysuwają się nadmierne oczekiwania wobec dziecka i wymuszanie na nim funkcjonowania, które zadowoli rodziców. Najpoważniejszą konsekwencją takiego postępowania jest obniżanie u dziecka wiary w siebie oraz brak wiary, że w kolejnych latach będzie w stanie sprostać stawianym przez innych ludzi wymaganiom - stwierdziła.

Ekspertka podkreśliła, że z pozoru niewiele znaczące reakcje mogą mieć ogromny wpływ na nasze dzieci.

Redakcja poleca

Agata Rubik skrytykowana. Celebrytka działa na niekorzyść własnej córki?

W rozmowie z Wirtualną Polską Aleksandra PIotrowska podkreśliła, że niektóre dzieci potrafią poradzić sobie z komentarzami podobnymi do tych, jakie Helena usłyszała od znanej mamy. Zdarza się jednak, że zbyt duże wymagania rzutują bardzo poważnie na psychikę młodych ludzi.

- Dla niektórych to może być wydarzenie, które niemalże bezpowrotnie obniży ich wiarę w siebie. Z kolei inni potrafią odrzucić takie wypowiedzi i oceny. W duchu sobie pomyślą: "A gadaj sobie zdrów", i idą dalej przez życie - poinformowała.

W opublikowanym w sieci nagraniu córka Agaty Rubik zdawała się spokojnie podchodzić do wyników egzaminów, być może więc znajduje się w tej drugiej grupie.

Ojcowie-roku-Ci-tatusiowie-nie-płacą-alimentów
9 Zobacz galerię
fot. Pawel Wodzynski/East News