Zamknij

Tak Joanna Przetakiewicz pomogła uchodźcom z Ukrainy. Poruszający wpis projektantki

Sylwia Wamej
13.03.2022 17:08

Joanna Przetakiewicz jest jedną z licznych gwiazd, która pomogła uchodźcom z Ukrainy. Gwiazda wybrała się do Przemyśla, gdzie osobiście wsparła najbardziej potrzebujących. "W momencie, kiedy zobaczyłam to wszystko na własne oczy, odjęło mi mowę" - czytamy w instagramowym wpisie projektantki.

Joanna Przetakiewicz
fot. Instagram.com Joanna Przetakiewicz

Joanna Przetakiewicz również zaangażowała się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Projektantka oraz założycielka Ery Nowych Kobiet – ruchu, którego celem jest inspirowanie kobiet do przemiany osobistej, wybrała się do Przemyśla, aby wesprzeć osoby, które uciekły przed wojną do Polski. Gwiazda wyznała, że zorganizowała dla nich kilka busów z najpotrzebniejszymi rzeczami.

Zobacz też: Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELCJA NA ŻYWO]

Tak Joanna Przetakiewicz pomogła uchodźcom z Ukrainy: "Odjęło mi mowę"

"W momencie, kiedy zobaczyłam to wszystko na własne oczy, odjęło mi mowę. Prawie 2000 ludzi w olbrzymiej hali, w tym kobiety z maleńkimi dziećmi, które tak nagle i bez ostrzeżenia zostały wyrwane z własnych domów. Zorganizowałam kilka busów z najpotrzebniejszymi rzeczami i zawiozłam do Przemyśla. Tam uchodźcy dostali schronienie, są bezpieczni, mają podawane ciepłe jedzenie, dostęp do opieki medycznej i wolontariuszy, którzy są z nimi dzień i noc" - czytamy na Instagramie Przetakiewicz.

Gwiazda zapowiedziała też, że chce pomóc uchodźcom razem ze swoją fundacją "Era Nowych Kobiet". Zdradziła, że szykuje specjalną platformę, której celem będzie pomoc osobom z Ukrainy.

"Trzeba będzie pomóc im odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Znaleźć pracę, zapisać dzieci do szkoły, nauczyć języka, zorganizować formalności lub pomóc w podróży do innych krajów. 

Dlatego razem z moją Fundacją przygotowujemy platformę, dzięki której będziemy wspierać każdego, kto się do nas zgłosi" - czytamy na Instagramie Joanny Przetakiewicz.

Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official
loader