Zamknij

Skandal w Ekipie Friza? Znani youtuberzy odchodzą z grupy. "Wypowiedzenia umów z firmą"

30.09.2022 15:18

Ekipa Friza wydawała się skazana na sukces, tymczasem w grupie youtuberów nastąpił rozłam. Według medialnych doniesień pojawiły się oficjalne wypowiedzenia umów. Pojawiło się oficjalne oświadczenie Ekipa Holding.

Friz Ekipa
fot. screen: YouTube Karol Friz Wiśniewski 4,67

Ekipa Friza przez lata podbijała polskiego YouTube'a. Friz i jego współpracownicy wydawali się doskonałym przykładem tego, jak można przekuć internetową aktywność w wielki biznes i zarobić na tym imponującą fortunę. Niestety, przyjaźń zakończyła się w atmosferze skandalu i sieciowych oskarżeń, a Ekipa oficjalnie się rozpadła, do czego przyznał się sam jej lider.

- Wszędzie to mówię i podkreślę jeszcze raz, to zupełnie normalne i nie ma w tym nic dziwnego, że masz z kimś mniejszy, z kimś większy vibe. Wspólny projekt się kończy i każdy samodzielnie wybiera swoją następną drogę. Niektórych droga pokrywa się z moją, wtedy naturalnie mocno działamy, niektórzy obierają swoją, nową drogę, niezależną z kolejnymi celami Ekipy. Tak jak w szkole, masz ziomali, ale szkoła się kończy, każdy ma inne cele i pewnie z częścią trzymasz kontakt prywatny, ale na lekcje (jakby do pracy) już razem nie chodzicie - pisał Friz na Twitterze.

Niestety, jak donoszą Wirtualne Media, rozpad Ekipy to nie tylko przyjacielskie rozstanie.

Ekipa Friza to już przeszłość. Znani youtuberzy chcą wypowiedzieć swoje umowy

Według informacji Wirtualnych Mediów sześciu członków Ekipy Friza złożyło wypowiedzenie umów dotyczących upubliczniania wizerunku i udziałów w kampaniach reklamowych.

- W komunikacie giełdowym Ekipy Holding, notowanej na bocznym rynku giełdowym NewConnect od maja br., wyliczono, że wypowiedzenia umów z firmą i jej spółką zależną Ekipa Management złożyli Maria Ryskala (znana pod pseudonimem Marcysia), Marta Błoch (ps. Murcix), Mateusz Trąbka (ps. Tromba), Jakub Patecki (ps. Patec), Mateusz Krzyżanowski (Mini Majk) i Kamil Chwastek (Poczciwy Krzychu) - czytamy.

Ekipa Holding przekazała portalowi komentarz w sprawie, w którym informuje, że rozwiązanie umów nie będzie łatwe.

- Całkowicie bezskuteczne wobec braku istnienia podstaw prawnych oraz faktycznych do ich złożenia, mając na uwadze tak treść umów, jak i powszechnie obowiązujących przepisów prawa - poinformowano.

W takim wypadku ciężko będzie o zachowanie przyjacielskich stosunków, o których wspomina Friz.