Zamknij

Rozenek-Majdan zaszokowała w Halloween. Wiemy, dlaczego usunęła post o Kaczyńskim [FOTO]

02.11.2020 10:10

Małgorzata Rozenek-Majdan w Halloween wraz z całą rodziną przebrała się za bohaterki z serialu "Opowieść podręcznej". Ponownie wsparła protestujące kobiety, wyjaśniła także, dlaczego zdecydowała się usunąć kontrowersyjny post atakujący Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudę. 

Rozenek-Majdan zaszokowała w Halloween. Wiemy, dlaczego usunęła post o Kaczyńskim [FOTO]
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Małgorzata Rozenek-Majdan to kobieta-instytucja. Prezenterka, osobowość telewizyjna, celebrytka i bizneswoman jest bez wątpienia jedną z najpopularniejszych kobiet w kraju. Trzecia ciąża gwiazdy i narodziny małego Henia były jednym z najgłośniej komentowanych wydarzeń medialnych. Nic dziwnego, że wielbiciele Małgosi liczą się z jej zdaniem, a ona sama chętnie wypowiada się na tematy ważne dla niej lub fanów. Korzysta tym samym z przywileju celebrytów, który wiąże się także z odpowiedzialnością.

Małgorzata Rozenek-Majdan, podobnie jak wiele innych gwiazd, solidaryzuje się z protestami przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Dała temu wyraz w bardzo odważnym poście, w którym zwróciła się do Jarosława Kaczyńskiego.

- Jarosławie Kaczyński! Jedyną c***, którą możesz zarządzać, jest Andrzej Duda - napisała wtedy pod zdjęciem.

Wypowiedź gwiazdy "Projektu Lady" niezaprzeczalnie była mocna i kontrowersyjna, zyskała jednak wielką popularność, a wiele osób poparło radykalną reakcję prezenterki. Jednak gdy post zniknął z profilu Małgosi, część internatów zaczęła zastanawiać się, czy ta nie wycofała się z tak ostrej polemiki z władzą. Nic bardziej mylnego, z okazji Halloween Rozenek-Majdan pokazała zdjęcia w odważnym przebraniu i wyjaśniła, dlaczego jej wpis zniknął z Instagrama.

Małgorzata Rozenek-Majdan zaszokowała na Halloween. Rodzina Majdanów w strojach z "Opowieści podręcznej"

Halloweenowe zdjęcia rodziny Majdanów, które Małgorzata opublikowała na swoim profilu na Instagramie, to kolejny mocny apel w sprawie kontrowersyjnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Gwiazda, Radosław Majdan i troje dzieci, w tym mały Henio, założyli stroje znane z serialu "Opowieść podręcznej", dystopijnej historii o państwie, gdzie kobiety zostały sprowadzone do roli inkubatorów. Celebrytka nie ukrywała, że to jawne nawiązanie do sytuacji panującej w Polsce.

- Uwielbiamy halloweenowe przebieranki, ale w tym roku nie mieliśmy wątpliwości, jakie powinno być tegoroczne przebranie, kwarantanna sprzyja rozmowom z dziećmi o książkach, o filmach, polityce i sprawach społecznych, bo w kraju, w którym chore dzieci przestają interesować rządzących z chwilą narodzenia, a kobiety zmusza się do rodzenia śmiertelnie zniekształconych dzieci, skazując i ją, i je na niewyobrażalne cierpienie, w kraju tak dotkniętym II Wojną Światową, naziole nazywają się patriotami (...) tylko taki strój nam przyszedł do głowy - wyjaśnia Rozenek-Majdan.

"Perfekcyjna" postanowiła przy okazji wyjaśnić fanom, dlaczego usunęła mocny wpis dotyczący Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy. Jak się okazuje, chciała chronić internautów.

- To właśnie z powodu tych pięknych kawalerów i ich jeszcze piękniejszych połówek skasowałam pewien wpis. Nie tylko dlatego, że boję się konsekwencji, bo jako wykształcony prawnik, wiem, jaki jest porządek prawny kraju, w którym żyję i nie wrzucam sobie ot tak, tej wagi, spontanicznych postów. Skasowałam go m.in. po to, by chronić wszystkich tych, którzy odważnie, imieniem i nazwiskiem w komentarzach wyrazili swoje poparcie dla jego treści. Nie chcę pomagać „umiłowanym synom ojczyzny”, którzy z anonimowych kont obrażali spokojnych i z ogromnym poczuciem humoru ludzi - czytamy.

Małgosia po raz kolejny otwarcie wyraziła pełne poparcie dla protestujących i wszystkich tych, którzy nie godzą się z sytuacją w Polsce. Obszerny wpis podsumowała krótkim "jesteśmy z wami".

loader