Obserwuj w Google News

Polski raper zrobił coming out. "Mówią mi Maks, a jestem dziewczyną" [WIDEO]

2 min. czytania
29.04.2022 14:49
Zareaguj Reakcja

Raper 27.Fuckdemons opublikował utwór "Pod kapturem", w którym wyznał, że jest osoba transpłciową. 16-latek podkreślił, że urodził się jako dziewczynka, lecz nie identyfikuje się z płcią określoną przy urodzeniu.  

27.Fuckdemons
fot. YouTube/GUGU

27.Fuckdemons to jeden z najbardziej obiecujących raperów młodego pokolenia. Artysta miał zaledwie kilkanaście lat, gdy jego talentem zainteresował się Mateusz Jakub Szpakowski "Szpaku", właściciel wytwórni GUGU. W marcu ukazała się debiutancka płyta 27.Fuckdemons zatytułowana "Nic się nie stało" i z miejsca zyskała uznanie fanów polskiego rapu. 

Redakcja poleca

Raper 27.Fuckdemons zrobił coming out w kawałku "Pod kapturem"

Z okazji 16. urodzin artysty do sieci trafił jego najnowszy klip "Pod kapturem", w którym 27.Fuckdemons wyznaje, że jest osobą transpłciową

Urodzinowy numer "Pod kapturem" opowiada o mojej codzienności, o realiach, o tym kim jestem i z czym się zmagam. Przedstawia rzeczy, z którymi musiałem się pogodzić, lub takie, do których dojrzałem na tyle, by je dostrzec, choć jestem tylko nastolatkiem, który chciałby żyć bez większych problemów. Mimo że piosenka jest bardzo osobista, kieruję ją do osób, które boją się być sobą, osób, które boją się postawić "na swoje" w strachu, że ktoś to zburzy - komentuje swoje dzieło raper. 

Z treści utworu dowiadujemy się, że 27.Fuckdemons przyszedł na świat jako dziewczynka, lecz potem przestał identyfikować się z przypisaną mu przy urodzeniu płcią.

Mówią mi Maks, a urodziłem się dziewczyną. I nie zrozumiesz, jak nie byłeś w mojej skórze. Swą delikatność znów ukrywam pod kapturem. [...] Miasto, szkoła, ludzie, moda, się nie potrafię przystosować. To jestem ja. Upadłem, muszę wstać. Próbowałem się zabić. Dziś nie zabijesz nas - słyszymy w "Pod kapturem".

W kawałku raper nawiązał do słów z "Szansy na sukces" formacji PRO8L3M.  

Zmień c*pę na ch*ja, ch*ja na c*pę - masz transa. Już tak nie boli, od kiedy na rany przykładam iced out - rapuje 27.Fuckdemons.

Zarówno kawałek, jak i coming out 16-letniego Maksa zostały pozytywnie przyjęte przez fanów. W komentarzach do rapera płyną gratulacje i wyrazy podziwu.

Trzeba mieć jaja, żeby to zrobić. Czapki z głów.

Wow, gratulacje coming outu! Bardzo szanuję za odwagę, potrzeba takich ludzi, którzy mówią o tych tematach otwarcie. Wszystkiego dobrego, dużo pozytywnych zdarzeń w życiu.

W tym numerze padły jedne z najważniejszych wersów w całej historii polskiego rapu.

Dziennikarka TVN24 zrobiła coming out. Opublikowała romantyczne zdjęcie z ukochaną [FOTO]

Te polskie gwiazdy dokonały coming outu
10 Zobacz galerię
fot. Iliya Pitalev/SPUTNIK Russia/East News