Obserwuj w Google News

Pytanie na śniadanie: Aleksander Sikora zastąpi Michała Olszańskiego. Kim jest nowy prowadzący?

Sylwia Wamej
2 min. czytania
29.07.2019 10:00
Zareaguj Reakcja

Aleksander Sikora będzie nowym współprowadzącym „Pytanie na śniadanie”. Dotychczasowy reporter programu śniadaniowego zastąpi Michała Olszańskiego. Kim jest nowy prowadzący?

Aleksander Sikora
fot. Press Photo Center/ East News

Aleksander Sikora zastąpi Michała Olszańskiego w „Pytaniu na śniadanie”

Aleksander Sikora będzie nowym prowadzącym „Pytania na śniadanie”. Jak poinformował portal Pudelek.pl, dziennikarz zastąpi na stanowisku  Michała Olszańskiego, który został zwolniony ze śniadaniowego programu. Aleksander Sikora od 10 lat pracuje w branży show-biznesu. Choć jest reporterem „Pytania na śniadanie”, na swoim koncie ma już debiut w roli gospodarza, ponieważ poprowadził majówkowe wydania porannego programu. Aleksander Sikora współprowadzi też „Wakacyjną Trasę Dwójki”. Razem z Mateuszem Szymkowiakiem dba o relację zza kulis.

Wygląda na to, że Aleksander Sikora idealnie wpisuje się w nową wizję twórców śniadaniowego programu.

„Pytanie na śniadanie jest najpopularniejszym programem śniadaniowym w Polsce, co oznacza, że wciąż musi się rozwijać i zaskakiwać widzów. Jesteśmy świadomi, że widownia jest coraz młodsza i oczekuje prowadzących, którzy zdynamizują program. Stąd zmiany w audycji” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu TVP.

Michał Olszański zwolniony z „Pytania na śniadanie”

Michał Olszański prowadził „Pytanie na śniadanie” przez 10 lat. Dziennikarz nie ukrywa, że zabolało go, w jaki sposób go pożegnano.

„Tak rzeczywiście się stało. Nie ma mnie już w grafiku. Nie mam pretensji o to, że szefostwo nie widzi mnie w nowym układzie programu. Mam żal o sposób pożegnania się ze mną. Pięciominutowa rozmowa na pożegnanie z kimś, kto współtworzył ten program, to moim zdaniem niezbyt eleganckie rozwiązanie” – powiedział Michał Olszański w wywiadzie dla Wirtualnych Mediów. O Michale Olszańskim głośno było również kilka miesięcy temu, gdy opowiedział w wywiadzie o kulisach rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim w „Pytaniu na śniadanie”.

„Wydawało mi się, że pomysł jego PR-owców na to, by w ten sposób ocieplać jego wizerunek, nie jest do końca trafiony. I nie będzie to dla niego łatwa sytuacja” – opowiadał Michał Olszański w rozmowie z naTemat.pl. 

Radio ZEt.pl/ SW