Zamknij

Przemysław Gąsiorowicz zginął w wypadku. Rodzina aktora potrzebuje pomocy

11.01.2022 14:09

Przemysław Gąsiorowicz zginął w wypadku samochodowym, jadąc na pogrzeb kolegi z teatru, Witolda Kopcia. Aktor osierocił troje dzieci. W internecie uruchomiono zbiórkę pieniędzy dla rodziny artysty. 

Przemysław Gąsiorowicz
fot. Facebook/Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie

Przemysław Gąsiorowicz zginął w drodze na pogrzeb Witolda Kopcia. O śmierci aktora zawiadomił w social mediach Redbad Klynstra-Komarnicki, dyrektor Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Według informacji PAP 43-letni Przemysław Gąsiorowicz zmarł w szpitalu w Lublinie, do którego przewieziono go po wypadku na obwodnicy Lubartowa. W teatrze ogłoszono siedmiodniową żałobę, która potrwa do 16 stycznia. Zorganizowano również zbiórkę dla bliskich aktora. Przemysław Gąsiorowicz pozostawił troje dzieci.

Przemysław Gąsiorowicz nie żyje. Potrzebna pomoc dla rodziny aktora

Na znak żałoby na budynku lubelskiego Teatru im. Juliusza Osterwy wywieszono flagi z kirem. Przed rozpoczęciem spektaklu odbywa się minuta ciszy, aktorzy nie wychodzą do ukłonów, zrezygnowano też z braw, a publiczność jest proszona o opuszczenie sali w milczeniu. W budynku wystawiono księgę kondolencyjną oraz puszkę, do której można wrzucać datki na wsparcie bliskich zmarłego Przemysława Gąsiorowicza.

Koledzy z teatru uruchomili też zbiórkę w sieci. Pieniądze zostaną preznaczone dla rodziny aktora, która po jego śmierci znalazła się w trudnym położeniu. 

Ósmego stycznia 2022 roku stracił życie w wypadku samochodowym Przemysław Gąsiorowicz. Wyjątkowy, wybitnie utalentowany aktor i wspaniały człowiek, który zabrał ze sobą kawałek serca teatru. Nam - kolegom z teatru Przemek zadał bolesny cios  swoim odejściem, ale trudno nawet wyobrazić sobie ból jego najbliższych. Przemek zginął tragicznie w drodze na pogrzeb innego aktora naszego teatru, osierocając trójkę dzieci. Prosimy o wsparcie finansowe dla nich w obliczu tej potwornej straty i sytuacji z nią związanej - czytamy na stronie zbiórki. 

Akcja "Zbiórka dla dzieci Przemka" odbywa się na stronie Pomagam.pl. Celem jest zebranie kwoty 30 tys. złotych.