Zamknij

Powstanie serial o życiu Kory. Kamil Sipowicz zdradził, kto powinien zagrać wokalistkę

16.11.2021 16:13

Olga Sipowicz, czyli Kora, zmarła w 2018 roku. Planowany jest serial o życiu i karierze liderki Maanamu. Kamil Sipowicz, mąż artystki, zdradził, kto jego zdaniem powinien wcielić się w postać Kory. Jego wizja wielu osobom może wydać się zaskakująca.

Kora
fot. VIPHOTO/East News

Kora, czyli Olga Aleksandra Sipowicz, zmarła 28 lipca 2018 roku w wieku 67 lat. Jedna z najpopularniejszych i najbarwniejszych artystek na polskiej scenie zrobiła prawdziwą furorę jako liderka zespołu Maanam, z którym wylansowała takie ponadczasowe hity jak "Krakowski spleen" czy "Boskie Buenos". Już za życia stała się ikoną polskiej muzyki rockowej. Uwielbiana przez fanów i doceniana przez krytyków, nie bała się szczerych wypowiedzi i kontrowersji. Charyzmą i sceniczną energią mogła obdarzyć wielu wokalistów.

- Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że dziś o 5.30 na swoim ukochanym Roztoczu w otoczeniu najbliższych osób, ukochanych zwierząt i wspaniałej przyrody zmarła Kora. Wielka artystka, piosenkarka, poetka, malarka. Wyjątkowa kobieta, żona, matka, babcia, przyjaciółka. Ikona wolności. Zawsze bezkompromisowa w dążeniu do prawdy - potwierdził śmierć gwiazdy jej mąż Kamil Sipowicz.

Śmierć Kory pozostawiła pustkę nie tylko w sercach najbliższych, ale także całego polskiego środowiska artystycznego. Żegnali ją artyści dziennikarze, politycy oraz rzesze oddanych fanów.

- Odeszła Kora Jackowska. Była głosem ważnym dla kilku pokoleń Polaków, artystką pełną i spełnioną. Laureatką Srebrnego Medalu Gloria Artis. Jej najbliższym składamy serdeczne kondolencje - taki wpis opublikowało w mediach społecznościowych Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Powstanie serial o życiu Kory. Kamil Sipowicz wie, kto powinien wcielić się w artystkę

Jak informuje "Super Express", jedna ze stacji telewizyjnych zdecydowała się na zrealizowanie serialu, który przybliży życie i karierę artystyczną Kory. Biografia tak barwnej artystki to gotowy scenariusz na ciekawą produkcję. Z pewnością nie łatwo będzie wybrać na tyle charyzmatyczną i podobną do gwiazdy aktorkę, która wcieli się w nią na ekranie. Wątpliwości, kto powinien zagrać wokalistkę, nie ma Kamil Sipowicz. Wdowiec może mieć wpływ na to, kogo wybiorą producenci. Co ciekawe, jego zdaniem w Korę nie powinna wcielić się gwiazda.

Nie wiem jeszcze, kto mógłby zagrać Korę. Ale według mnie na pewno powinna to być debiutantka - ocenił Sipowicz.

Zgadzacie się, że "świeża krew" na ekranie dałaby postaci Kory odpowiedni charakter?

loader