Obserwuj w Google News

TVN pokazał operację Pawła Królikowskiego. Aktor był przytomny

Patrycja Chudolińska
2 min. czytania
04.05.2020 14:10

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku. Aktor od grudnia przebywał w szpitalu w związku ze złym stanem zdrowia. Podczas hospitalizacji gwiazdor przeszedł operację, która miała uratować mu życie. TVN w nowym dokumencie "Neurochirurg" pokazał kulisy trudnego zabiegu.

Paweł Królikowski
fot. Tomasz Zukowski/East News

Paweł Królikowski nie żyje. TVN zdradza kulisy jego choroby

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku. Aktor od dawna zmagał się z problemami zdrowotnymi. W grudniu jego stan pogorszył się na tyle, że musiał zostać hospitalizowany. Dwa miesiące po śmierci polskiego artysty TVN wyemitował dokument, w którym ujawniono kulisy jego choroby oraz operacji. Paweł Królikowski miał groźnego guza mózgu, który położony był obok ośrodka mowy. 58-latek zauważył niepokojące objawy podczas jazdy samochodem z żoną.

- Wezwałam karetkę pogotowia. Przyjechali błyskawicznie. Powiedzieli, że zabierają Pawła na najbliższy oddział neurologiczny - powiedziała Małgorzata Ostrowska-Królikowska w dokumencie "Neurochirurg" wyemitowanym przez TVN. Po wykonanych badaniach zdiagnozowano u Pawła Królikowskiego nowotwór - tętniak czaszkowy. Aktor przyznał przed kamerami, że "ma poczucie bólu, lęku, strachu i słabości".

Zobacz także: Antoni Królikowski wzruszająco wspomina Pawła Królikowskiego. "Starał się do ostatnich dni"

Paweł Królikowski przeszedł operację. TVN pokazał zabieg w dokumencie "Neurochirurg"

W dokumencie "Neurochirurg" TVN pokazano przebieg badań Pawła Królikowskiego, a także samą operację. Podczas wycinania zmiany juror "Twoja twarz brzmi znajomo" musiał być przytomny. Chirurg chciał kontrolować jego reakcje, aby nie uszkodzić ośrodka mowy.

- W czasie operacji będzie pan obudzony, żeby można było z panem rozmawiać, żeby z dużą dokładnością będziemy w stanie wyznaczyć, gdzie położony jest ten ośrodek mowy, żeby go w żaden sposób nie uszkodzić - rozmawiał z pacjentem prof. Mirosław Ząbek.

Aktor nie mógł jednak swobodnie się kontaktować. Problem sprawiało mu policzenie do 10. Dokument "Neurochirurg" można obejrzeć na platformie player.pl.

RadioZET.pl/PCh