Zamknij

Antoni Królikowski wzruszająco wspomniał Pawła Królikowskiego. "Starał się do ostatnich dni"

Maciej Friedrich
04.05.2020 09:56

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku w wieku 58 lat. Znanego tatę we wzruszających słowach wspomniał syn Antoni Królikowski. Aktor podkreślił, jak ważna dla gwiazdora serialu "Ranczo" była praca.

Antoni Królikowski wzruszająco wspomniał Pawła Królikowskiego. "Starał się do ostatnich dni"
fot. East News

Paweł Królikowski nie żyje. Ceniony aktor i juror znany z programu "Twoja twarz brzmi znajomo" zmarł 27 lutego 2020 roku w wieku 58 lat. Śmierć zbyt wcześnie odebrała światu uzdolnionego artystę uwielbianego zarówno przez widzów, jak i środowisko filmowe. Przyjaciele i przyjaciółki z branży wspierali Pawła gdy przebywał w szpitalu i tłumnie żegnali, gdy spoczął na warszawskich Powązkach.

Śmierć Pawła Królikowskiego była ogromnym ciosem dla rodziny gwiazdora, w tym syna Antoniego Królikowskiego, który także doskonale radzi sobie w filmowej branży. Aktor, którego mogliśmy oglądać w "Bad Boyu" Patryka Vegi, od 2020 roku jest jedną z gwiazd serialu "W rytmie serca". Antek miał okazję wystąpić u boku taty, zanim ten trafił do szpitala. W sieci opublikował wzruszające zdjęcie i wpis, w którym wspomina, jak ważna dla Pawła Królikowskiego była praca.

 Paweł Królikowski i Antek nagrali klip. Fanom trudno powstrzymać wzruszenie [WIDEO]

Antoni Królikowski wspomina Pawła Królikowskiego. Wzruszające słowa aktora

Antoni Królikowski wziął udział w internetowej transmisji zorganizowanej przez stację Polsat. W rozmowie wspomniał zmarłego tatę i zdradził, że zawodowe wyzwania były dla Pawła Królikowskiego ważne niemal do ostatnich chwil życia.

- Wiedziałem, że to jest świetny pomysł, żeby z tatą jeszcze popracować. Tata starał się do ostatnich swoich dni. Niestety przedwcześnie odszedł od nas, to jest bardzo smutne (...) „On zawsze tak podchodził do życia, że praca jest najważniejsza i facet musi pracować. Do końca swoich dni był aktywny i bardzo dużo ludzi mu pomagało w tym, żeby mógł swoją aktywność prowadzić - zdradził Antoni.

Królikowski podkreślił także, że koledzy i koleżanki z programu "Twoja twarz brzmi znajomo" mocno wspierali jego ojca, nawet gdy stan zdrowia nie pozwalał mu na pracę na planie programu.

- Produkcja zachowywała się wobec nas w sposób niezwykły. To było fantastyczne. Np. mimo że on nagle nie mógł przyjechać na zdjęcia, to po prostu wszyscy absolutnie okazali zrozumienie tacie, że niestety nie wygląda to wszystko tak, jak miało wyglądać. To było niesamowite, że tata zrobił ostatnią edycję programu (...) Martwiłem się o niego, myślałem, że może czas odpocząć (...) potem zrozumiałem, że on musi - wspomina.

1 kwietnia 2020 roku Paweł Królikowski obchodziłby 59. urodziny.

 

RadioZET.pl/MF