Obserwuj w Google News

Paulina Młynarska pokazała zdjęcie po operacji. „Warto być żywą”

2 min. czytania
24.09.2022 16:47

Paulina Młynarska pokazała na Instagramie zdjęcie po operacji. Dziennikarka w marcu zeszłego roku wyjawiła, że jest po zabiegu podwójnej mastektomii. Na prezenterkę wylała się fala krytyki, jednak ona nadal przypomina, że warto się badać.

Paulina Młynarska
fot. screen Instagram mlynarskapaulina

Paulina Młynarska poddała się zabiegowi mastektomii, ponieważ wykryto u niej zmiany morfologiczne, które wskazywały na wysokie ryzyko zachorowania na raka piersi. Dziennikarka postanowiła więc zapobiec rozwinięciu się nowotworu. Teraz apeluje o regularnie badania oraz publikuje fragment swojej książki.

Zobacz także:  Kora przeżyła piekło u zakonnic w Jordanowie. Młynarska też była świadkiem okrucieństwa sióstr. "Uciekłam"

Paulina Młynarska apeluje o badanie się

Październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi. Paulina Młynarska postanowiła więc przypomnieć, jak ważne jest badanie się i przypomniała o swoich przeżyciach sprzed ponad roku.

- Zdjęcie zostało zrobione w marcu 2021 zaraz po powrocie ze szpitala po podwójnej, profilaktycznej mastektomii. Nigdy nie otrzymałam tyle wsparcia, ale i tyle nienawiści. Hejtu za to, że zaapelowałam do kobiet: „Badajcie się”. Wtedy, leżąc w tym łóżku z Felkiem, który miał dla mnie więcej empatii niż wiele z Was - innych kobiet, wymyśliłam tytuł tej książki. Idzie październik, miesiąc uważności na raka piersi. Nie jestem żadną ambasadorką żadnej akcji. Nie robię tego komercyjnie. Po prostu mówię Wam, że warto się badać i być zdrową. Z cyckami, z implantami czy bez. Ale żywą – napisała Paulina Młynarska na Instagramie.

Na początku wpisu zacytowała także fragment swojej książki „Okrutna jak Polka”. Dziennikarka opisała, jaki wpływ na zachowanie kobiet miały m.in. czasy chłopskie czy patriarchat kościoła katolickiego.

- Polki, których historia na tle reszty zachodniego świata jest wyjątkowo bolesna, są mistrzyniami w sztuce rzucania kłód pod nogi i podcinania skrzydeł innym kobietom. O tym, dlaczego tak się dzieje, obszernie piszą mądrzejsze i mądrzejsi ode mnie. Ogromną rolę odegrał fakt wielowiekowego brutalnego i opartego na niewolnictwie traktowania przeważającej w Polsce grupy ludności, jaką byli chłopi, gdzie kobiety i dzieci znajdowały się na samym dole drabiny wyzysku i przemocy. Nie da się też nie przecenić konserwującej patriarchat roli kościoła katolickiego – czytamy.

Redakcja poleca

- Tak, badajmy się. Ja sama wymacałam sobie guzki. Była operacja, jest radioterapia. Lepiej nie myśleć, co by mogło być gdybym nie poszła na badanie i nie pokazała, gdzie było coś niepokojącego – skomentowała internautka.

- Kobiety nie potrafią żyć w zgodzie i przyjaźni z kobietą, tylko nieliczne pojedyncze przypadki... Kobiety rywalizują, wręcz często zieją nienawiścią i toczą wojny między sobą która ładniejsza, która mądrzejsza, która bogatsza, jak nie w pieniądze to w rodzinę dzieci i nie wiem, czy coś w tej kwestii się zmieni. Przyznam, że to jest osłabiające... A mogłoby być tak normalnie gdyby tego wszystkiego potrafiły się wyzbyć – tak do fragmentu książki odniosła się inna osoba.

Oni chorowali na nowotwór. Oto 10 gwiazd, które wygrały walkę z rakiem [FOTO]
10 Zobacz galerię
fot. ANNA KACZMARZ / DZIENNIK POLSKI / POLSKA PRESS