Zamknij

Oskarżycielka księcia Andrzeja o wyroku w sprawie Ghislaine Maxwell. Książę zgwałcił nastolatkę?

31.12.2021 10:33

Virginia Roberts Giuffre, która oskarża brytyjskiego księcia Andrzeja o gwałt, odniosła się do wyroku w sprawie Ghislaine Maxwell. Partnerka Jeffreya Epsteina została uznana winną między innymi handlu ludźmi.

Virginia Roberts Giuffre
fot. screen: Instagram / virginia.giuffre.7

Jeffrey Epstein w 2019 roku usłyszał zarzuty, miał sprowadzać do swojej posiadłości nieletnie, które wykorzystywał seksualne, a także werbować dziewczynki, które były molestowane i wykorzystywane seksualnie przez innych bogaczy. Znany miliarder i bliski przyjaciel między innymi brytyjskiego księcia Andrzeja popełnił samobójstwo 10 sierpnia 2019 w celi, w której został osadzony w oczekiwaniu na proces. Obecnie toczy się kolejna sprawa, dziewięć kobiet domaga się ponad 550 milionów dolarów odszkodowania, oskarżają zmarłego milionera o molestowanie i gwałty.

Zagraniczne media poinformowały, że wyrok usłyszała Ghislaine Maxwell, sąd uznał ją winną pięciu spośród sześciu zarzucanych jej czynów, w tym między innymi molestowania i handlu nieletnimi. Partnerka Epsteina miała werbować dziewczynki, które następnie dostarczane były pedofilskiej siatce. 60-latka prawdopodobnie resztę życia spędzi w więzieniu, grozi jej nawet 65 lat. Do wyroku odniosła się Virginia Roberts Giuffre, która twierdzi, że została kilkukrotnie zmuszona do odbycia stosunku seksualnego przez księcia Andrzeja. To właśnie Maxwell poznała ją z członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej.

Gwiazdy pokazują swoje niedoskonałości. Cellulit, pryszcze, rozstępy to już nie temat tabu [FOTO]
15 Zobacz galerię
fot. Instagram/Maja Bohosiewicz/Ola Żebrowska/Deynn

Virginia Roberts Giuffre komentuje wyrok w sprawie Ghislaine Maxwell. Oskarża księcia Andrzeja o gwałt

Virginia Roberts Giuffre poznała Ghislaine Maxwell w wieku 17 lat, ta bardzo szybko zwerbowała ją jako niewolnicę seksualną. Wśród osób, z którymi miała odbywać stosunki seksualne, miał znaleźć się brytyjski książę Andrzej. Choć mężczyzna stanowczo zaprzecza zarzutom, spotkał się z falą krytyki i medialnie wykluczony z życia monarchii. Roberts za pośrednictwem mediów społecznościowych skomentowała wyrok w sprawie Maxwell.

- Moja dusza przez lata łaknęła sprawiedliwości i dziś ława przysięgłych właśnie mi ją dała. Zawsze będę pamiętała ten dzień. Znając okropieństwo molestowania przez Maxwell, moje serce kieruje się do wielu innych dziewcząt i młodych kobiet, które ucierpiały z jej rąk i których życie zniszczyła. Mam nadzieję, że ten dzień nie jest końcem, ale kolejnym krokiem w dążeniu do sprawiedliwości. Maxwell nie działała sama. Inni muszą zostać pociągnięci do odpowiedzialności. Wierzę, że będą - napisała na Twitterze.

Prawnicy księcia Andrzeja podważyli prawomocność oskarżeń Giuffre, ta jednak zamierza dalej walczyć.